Dnes je 3. 06. 2023

Modelářská výstava představí repliky skutečných nádraží, nově i stanici Uhřice u Kyjova

Autor: Redakce
Rubrika: Cestování
Lis 2nd, 2015
0 komentářů

Nadšenci do modelové železnice se mohou radovat. V Brně na ně totiž čeká výstava modelových kolejišť H0 a TT, kterou pořádá Klub modelářů železnic Brno I. Součástí výstavy bude velké klubovní modelové kolejiště H0 s provozem až 40 vlaků a s modely skutečných stanic Ivančice, Náměšť na Hané a Rakšice. V měřítku TT bude k vidění modulové kolejiště s námětem dnes již zrušené trati Čejč – Ždánice, kde se návštěvníci mohou těšit na zmenšené repliky dobových stanic. Letošní novinkou bude stanice Uhřice u Kyjova. Výstava bude probíhat v Brně od 5. do 29. listopadu 2015, vždy od čtvrtku do neděle v areálu Alfa Properties na ulici Křenová.

Na přehlídce miniaturních železničních tratí nebude chybět ani model populární trati Čejč – Ždánice, kterou vytvořili mladí modeláři. „Protože cílem našich klubových kroužků pro mládež není pouhé hraní si s vláčky, stanovili jsme si skutečnou předlohu našich budoucích modelů. Volba padla na trať číslo 256, Čejč – Ždánice,“ říká Jiří Veselý, předseda KMŽ Brno. Jedná se o lokální trať místního významu vedoucí od odbočky ze stanice Čejč přes Klobouky u Brna do Ždánic, městečka ležícího na úpatí Chřibů. Trať vede převážně po polích, lze na ní však najít malebná nádraží či jiná zákoutí.

Tradiční výstavy se každoročně účastní nejen vášniví milovníci železničních tratí, ale také studenti či žáci základních škol či prarodiče s vnoučaty. „Loňská výstava překonala naše očekávání. Zúčastnilo se jí přibližně 3000 návštěvníků, což nás velmi potěšilo a hlavně inspirovalo. Proto jsme se rozhodli návštěvníkům nabídnout více a ukázat jim novinku v podobě stanice Uhřice u Kyjova,“ dodává Veselý. Zahájení podzimní výstavy modelových železničních tratí proběhne ve čtvrtek 5. listopadu v budově 24C v areálu Alfa Properties na ulici Křenová. Cena vstupného na výstavu je 35 Kč, rodiny s dětmi zaplatí za zvýhodněné vstupné pouze 80 Kč. Ve všední dny jsou zájemci vítáni vždy odpoledne od 16:30 do 19 hodin, o víkendu již od 9:30 do 18. hodin.