Dnes je 12. 04. 2024

Místo knihy darujte kurz přežití aneb Několik tipů na originální zážitkové dárky

Autor: Redakce
Rubrika: nejčtenější
Pro 8th, 2016
0 komentářů

Mámě hrnec, tátovi kravatu, sestře parfém, babičce a dědovi nové bačkory a knížku s křížovkami… Nepsali jste podobný seznam vánočních dárků náhodou i loni, předloni a rok předtím? S každým přibývajícím rokem je snaha vymyslet originální dárek, který potěší, čím dál těžší. Nehledě na to, že nikdo nemá nafukovací dům, do kterého by se mu všechny věcné dary vešly. Rok od roku jsou tak populárnější takzvané zážitkové dárky. A my vám přinášíme pár tipů.

Darujte zážitek

Mnozí z vás s nimi určitě již mají zkušenost. Že už si vaši drazí zkusili let balónem, školu smyku, jízdu na segwayi či degustaci vína přímo ve vinařském sklípku? Nabídka dárků-zážitků je rok od roku pestřejší a z vybírání se občas zatočí hlava. Abychom vám ušetřili hodiny náhodného hledání, zkusili jsme pro vás vybrat pár klasických tipů, s nimiž nikdy neuděláte chybu, a také mnoho opravdu originálních kousků. A to navíc podle kategorie budoucích obdarovaných.

Tip: Pro rodiny i páry

Vánoční svátky jsou tradičně obdobím, které by si měla užívat celá rodina společně. Zážitkový dárek určený pro celou rodinu je tudíž výbornou volbou v duchu Vánoc. A co že by to rodina mohla společně prožít? Co takhle báječný den v nejmodernějším českém akvaparku, Aqualandu Moravia. Děti budou určitě u vytržení z velkého výběru tobogánů a doprovodných atrakcí. Aqualand navíc chystá speciální vánoční balíčky. „Celoročně je u nás otevřeno 18 atrakcí a 9 bazénů včetně dvou venkovních s blahodárnou termální vodou. Každý z rodiny si u nás najde pro sebe tu pravou zábavu. Maminky, které bývají během vánočních svátků v jednom kole, si mohou dopřát chvilku jen pro sebe v našem wellness centru Forum Romanum a rozhodně se nemusejí bát, že se tatínek a děti budou mezitím nudit,“ říká ředitel akvaparku Petr Pavlacký. V neděli se navíc v Aqualandu pravidelně odehrává dětské saunování. Po adrenalinové jízdě či relaxaci potěší rovněž chutné pokrmy v místní restauraci, kde šéfkuchař využívá čerstvé suroviny a bylinky od rodinné jihomoravské firmy. Kávu si zase lze vychutnat s romantickým výhledem na Pálavu. Součástí zařízení je také 7D kino, které zpříjemní den rodině s dětmi, ale i párům. „Na Vánoce jsme připravili 6 variant vánočních balíčků. Celodenní vstupenka do aqua zóny společně s jednorázovým vstupem do saunového světa vyjde na 349 korun,“ uvedl příklad Pavlacký s tím, že tato cena platí pro nákup na e-shopu www.koupejse.cz, kde jsou levnější vstupenky. Na výběr však jsou i lístky, které obsahují například aroma masáž či sirnou koupel. Koho nebaví dárky pod stromeček balit, může využít speciální balíček, který obsahuje vstupy do wellness i agua zóny, ale také krásnou osušku. Tento dárek je navíc už svátečně zabalený, takže ho jde dát rovnou pod stromeček.

Tip: Pro drsné muže i gentlemany

Máte v rodině chlapa, který se nezalekne opravdové výzvy? V tom případě ho pošlete na víkendový kurz přežití. V syrové přírodě se s minimem výbavy a profesionální instruktáží bude muset spolehnout především na své schopnosti. Že to ještě není nic zas tak drsného? Pak ho podarujte poukazem na intenzivní trénink moderních gladiátorů, který si v náročnosti nezadá ani s výcvikem v antické Spartě! Méně fyzicky zaměřené typy naopak jistě potěší pánská klasika – například jízda v Lamborghini či ochutnávka vybraných starých koňaků. Raději pivo než koňak? V tom případě se nabízí zážitek pro zanícené pivaře přímo nebeský, a to stát se na jeden den sládkem v minipivovaru. Pro nadšené kutily pak máme též jednu lahůdku: den v roli uměleckého kováře. O náročném, avšak půvabném řemeslu se obdarovaný nejen dozví první poslední, ale bude si moci sám vykovat něco pěkného na památku.

Tip: Čím zaujmout teenagery

Období vzdoru, náladovost, rozbouřené hormony. Na horkou mladou krev se musí rázně, proto vám pro teenagery víc než vhod přijdou adrenalinové zážitky. Hitem poslední doby jsou v této oblasti především zážitky spojené s létáním. Letadlo ale puberťákům svěří málokdo, proto jsou pro ně jako stvořené takzvané hoverboardy, flyboardy či jetpacky. S těmito sci-fi evokujícími udělátky zakusí mládež úžasný pocit bez tíže a zvlášť při hoverboardingu či flyboardingu si navíc vyzkouší parádní akrobatické triky, je to totiž skoro jako snowboarding, ale nejdříve na vodní hladině a pak přímo ve vzduchu. Pokud však váš teenager není ani tak sportovní typ jako technický a počítačový nadšenec, darujte mu návštěvu do světa virtuální reality. Během hodiny čistého času se tak díky VR brýlím a interaktivním ovladačům přenese do kouzelného světa, v němž si může zahrát řadu logických, sportovních či akčních her, prozkoumat třeba podmořský svět nebo si vyzkoušet kreslení v prostoru.

Tip: Pro dámy každého věku

Dospívající dceři, přítelkyni, manželce, sestře, mamince, a dokonce i babičce můžete připravit nezapomenutelný zážitek tím, že jim dáte možnost stát se na jeden den profesionální fotomodelkou. Polechtejte estetické ego každé dámy a svěřte ji do rukou odborných vizážistů a fotografa. Báječné vzpomínky jí navíc budou připomínat i perfektní fotografie. Pokud dává vaše dáma před objektivem přednost kuchyni, potěšte ji poukazem na kurz výroby čokoládových pralinek. Z jejích nově nabytých dovedností pak můžete mít prospěch i vy. Chybu rozhodně neuděláte ani darováním relaxačního či zkrášlovacího zážitku v některém wellness resortu, například ve zmíněném wellness centru Aqualandu Moravia Forum Romanum. „Žádná unavená hospodyňka určitě neopovrhne kupříkladu Havajskou masáží nebo sirnou koupelí. V našem wellness si může vybrat z nabídky přes 24 procedur,“ doplňuje ředitel Aqualandu Moravia Petr Pavlacký.

Tip: Pro babičku a dědečka

Zážitkové dárky rozhodně nejsou vhodné jen pro mladší ročníky. A nemusíte při tom sahat jen po lázeňských pobytech. Babičky a dědečci rozhodně ocení možnost vytvořit si nevšední vzpomínky třeba při vyhlídkovém letu nad jižní Moravou nebo jako jednodenní ošetřovatel v ZOO. Pokud máte mezi rodinnými seniory zapáleného fotografa, pak určitě neuděláte chybu kurzem portrétního focení v ateliéru. Báječný dárek pro prarodiče může být i zmiňovaná návštěva akvaparku, obzvláště, když se jim k němu „přibalí“ i doprovod vnoučat. I nejusedlejší dědeček s babičkou jistě po boku čiperných dětí pookřejí a možná si pod nátlakem vnoučátek vyzkoušejí i atrakce, na které by jinak ani za nic nešli. A má-li váš dědeček pořád ještě srdce malého kluka, můžete mu darovat let v simulátoru stíhačky, jízdu obrněným transportérem či jeden den v roli bagristy.