Dnes je 29. 09. 2022

Mareš a Gregor Brzobohatá i Koller se Svěrákem byli “naostro”!

Autor: Redakce
Rubrika: nejčtenější
Pro 18th, 2017
0 komentářů
Mareš a Gregor Brzobohatá i Koller se Svěrákem byli “naostro”!

Moderátor a zpěvák Leoš Mareš, topmodelka Taťána Gregor Brzobohatá, režisér Jan Svěrák nebo zpěvák David Koller se vyfotili “naostro”. Na svých sociálních sítích tak podpořili fotokampaň #hlasujunaostro, kterou rozjela internetová hra simulující prezidentské volby.

#hlasujunaostro

Hlasuju naostro, hlasujte taky! Již rok běží projekt Prezident 21, jehož cílem je nalézt kandidáta na prezidenta, na kterém se nejvíce shodneme. Už vás hlasovalo přes čtvrt milionu a v první fázi hry zvítězil Jiří Drahoš. Teď byly však hlasy vynulovány a spuštěna druhá fáze projektu, ve které lze hlasovat už pouze pro potvrzené kandidáty. Proto přijímám výzvu Karla Janečka a hlasuju teď a tady from NYC a NEjsem naostro. PS: Jsem teda zvědavá, jak nám to dopadne přátelé… Prosím, buďte soudní… ❤✌,” zveřejnila na svém Instagramu a Facebooku topmodelka a herečka Taťána Gregor Brzobohatá a k hashtagu #hlasujunaostro přidala sexy fotku, jak sedí v kavárně u notebooku a hlasuje online.

Internetová hra Prezident 21

Cílem kampaně #hlasujunaostro je totiž přimět veřejnost, aby se zapojila do internetové hry Prezident 21. Ta simuluje hlasování v rámci prezidentských voleb, ale nepoužívá klasicky pouze jeden voličský hlas, nýbrž rovnou čtyři. Z toho jsou tři kladné, a jeden dokonce záporný. Závěrem experimentu má být srovnání výsledků hry a skutečných voleb. Zároveň hra nabízí spoustu informací o oficiálních prezidentských kandidátech, kteří se souboje v lednu zúčastní, a snaží se tak k reálným volbám dostat co nejvíce občanů. Kdokoliv chce kampaň podpořit, může vyfotit originální fotografii, která vystihne název kampaně a zároveň bude daného člověka zobrazovat, jak volí online. K fotce je třeba na sociálních sítích přidat hashtag #hlasujunaostro a nominovat alespoň tři další lidi, kteří by ve hře měli také zahlasovat a opět se u toho vyfotit.

Prezidentští kandidáti se od pátku 24. listopadu utkají v online volbách
Jak vidí společnost vysokoškoláci? Za zásadní pro správné fungování společnosti považují svobodu

Kromě Leoše Mareše, Taťány Gregor Brzobohaté, Jana Svěráka nebo Davida Kollera se již do kampaně zapojili třeba Martin Vévoda z reality show Robinsonův ostrov, bloggerka a internetová guru Pavlína Louženská nebo autor hry Karel Janeček. Na svých sociálních sítích ji podpořily taky Bára Nesvadbová a Thea Kučerová.