Dnes je 3. 10. 2022

Lyžování je nuda. V zimě děti zabaví speedminton či hula hooping

Autor: Redakce
Rubrika: Lifestyle
Lis 16th, 2015
0 komentářů

S chladnými venkovními teplotami a brzkým stmíváním se děti na čerstvý vzduch příliš nehrnou. Zima přirozeně svádí k pasivnějšímu trávení času. Pokud nechceme, aby děti až do jara seděly před monitory počítačů a televizí, musíme vymyslet zábavnější program. V dnešní době navíc řada míst nabízí zajímavější program než lyžování či bruslení.  O letošní zimě vsaďte na speedminton, zorbing na sněhu či skiboby, a děti nebudete schopní dostat domů.  

Mířit přesně učí hry ze Skandinávie

Než napadne sníh, zajděte si do parku zahrát s dětmi některou z her, které k nám došly až ze severských zemí. Jednou z nich je Kubb. Na tu budete potřebovat dva týmy o jednom až šesti členech a sadu na hraní. Tvoří ji dřevěné kvádry zvané kubby, které má každé družstvo rozestavené. Protivníci se jim pak snaží pomocí speciálních kolíků kubby shodit. Zároveň je po celou dobu mezi kubby i figurka krále, kterou nesmí shodit nikdo. Hrou se výborně zabaví malí i velcí a při soustředění na hod snadno zapomenete, že není slunečný srpen. „Pokud vaše děti tento typ her bude bavit, vyzkoušejte i skandinávskou obdobu kuželek Mölkky,“ dodává Lukáš Fiala ze společnosti Baby Direkt, která je předním tuzemským prodejcem vybavení a hraček pro děti. V zimě s dětmi natrénujete a v létě můžete vyrazit soutěžit na některý z turnajů, který pořádá Český svaz Mölkky.

Zažijte adrenalin na horách

Pokud už vás s dětmi nebaví jen lyžovat, můžete si pobyt na horách okořenit něčím více adrenalinovým. Řada lyžařských středisek nabízí aktivity jako snowtubing či zorbing na sněhu. Při snowtubingu vás pomocí vleku vytáhnou na vršek zasněženého kopce a pustí ve speciálně upravené dráze na nafukovacích kolech dolů. Někde lze půjčit i dvojkolo, takže mohou rodiče sjíždět dohromady s menšími dětmi. Pro opravdové odvážlivce je pak nachystaný zorbing na sněhu. Upevněné uvnitř průhledné koule pustí děti či vás po sněhu dolů. „Zatímco snowtubing můžete absolvovat bez problémů i s menšími dětmi, se zorbingem počkejte, až děti povyrostou. Musí totiž měřit alespoň 140 centimetrů, aby bylo vůbec můžné je v kouli na zorbing upevnit,“ upozorňuje Lukáš Fiala.

Při špatném počasí se vydejte na speedminton či hula hooping

Ve dnech, kdy by ani psa ven nevyhnal, zabavte děti sálovými aktivitami. Kromě klasických her vyzkoušejte s těmi staršími hit poslední doby – speedminton. Ten kombinuje to nejlepší z tenisu, badmintonu a squashe. Hrát můžete na klasickém tenisovém kurtu i v jakémkoliv větším sále. Jediné, co budete potřebovat, je speciální košík, který je nápadně podobný tomu badmintonovému. Je však těžší a menší, což mu umožňuje létat rychleji. „Prodávají se i speciální rakety. Pokud ovšem plánujete hrát pouze rekreačně, vystačíte si s raketami na squash,“ radí Lukáš Fiala ze společnosti Baby Direkt, která nabízí kvalitní zboží pro děti od předních světových značek. Malé holčičky pak letos v zimě zaručeně zabaví stará známá obruč. Ta zažívá návrat pod názvem hula hooping a na lekcích se můžete naučit různé triky, například jak udržet obruč co nejdéle v úrovni pasu.

Kreativita šetří peníze

V momentu, kdy už jste všechno ostatní vyzkoušeli, či se vám nechce utrácet peníze za vstupy do heren a tělocvičen, vsaďte na jakékoliv hry v listí či sněhu. Zkuste děti nechat rozdělat svépomocí oheň, na kterém uvaříte čaj pro zahřátí. S prvním sněhem uspořádejte koulovačku či soutěž o nejoriginálnějšího sněhuláka. Potomci totiž často nejvíce ocení ty aktivity, které vás budou stát pouze čas.