Dnes je 3. 06. 2023

Letní trendy 2015: květinová romantika, sportovní elegance i řeckořímský styl

Autor: Redakce
Rubrika: Praktické tipy
Kvě 29th, 2015
0 komentářů

Originalita, lehkost, svěžest, kreativita. To jsou pravidla, kterými se řídí letošní letní trendy. Od výraznějších tmavých barev přechází ke svěžím přírodním barvám i designu. Písek, palmy i moře se v letní kolekci objevují v několika formách. Pro milovnice módy a módních trendů jsme proto připravili několik tipů, se kterými letos v létě zaručeně zazáří.

Tip 1: Trendy zůstávají tropické i květinové motivy

Žhavým trendem zůstávají i letos v létě modely ve výraznějších barvách a pestrých odstínech, jako je růžová nebo červená. V designu obuvi jsou také hojně využívány přírodní a tropické motivy, jako jsou květiny, palmy a exotické květy. Dominantním prvkem této letní kolekce je bílá nápadná podrážka, která je také součástí sandálů a dotváří netradiční vzhled celého modelu.

Tip 2: Nesmrtelný třpyt a lesk

Zdobení se stává nepřehlédnutelnou součástí trendů i pro letošní léto. Kamínky, třpytivé aplikace, lesklé materiály či lakové prvky zdobí nejen lodičky, ale i baleríny. „Vzhledem k tomu, že dlouhodobé nošení balerín může negativně ovlivňovat klenbu nohy a držení těla, jsou součástí některých modelů kvalitní moderní technologie. Jednou z nich je například technologie Antishokk tlumící došlapy při chůzi, díky čemuž jsou klouby a páteř žen mnohem méně namáhané,“ vysvětluje výhradní distributorka značky dámských bot Tamaris v České republice Iva Macháčková. „Kromě toho speciální ergonomicky tvarované měkké stélky s názvem TOUCH IT,“ dodává Macháčková.

Tip 3: Tenisky pro každou příležitost

Trend sportovních modelů v obuvi na každodenní nošení roste i tuto sezonu, tentokrát v podobě barevných tenisek. Podle aktuálních trendů se tenisky nosí nejen ke sportovnímu oblečení a džínám, mohou být také součástí elegantního ležérního stylu.

Tip 4: Gladiátorský styl je zpět

Hitem letošního léta zůstávají takzvané sandálky gladiátorky. Ačkoliv se jednotlivé modely v kolekci liší barvou, materiálem, zdobením či podpatkem, řeckořímským styl je stále in. Odvážnější ženy jistě ocení modely na vysoké platformě, které se hodí zejména ke krátkým šatům, sukním nebo elegantním kraťasům.