Dnes je 3. 03. 2024

Last Minute dovolená na srpen 2014: Rady jak vybírat a tipy na výhodné zájezdy

Autor: Redakce
Rubrika: Cestování spodní box
Srp 14th, 2014
0 komentářů

Prázdniny se překlenují do druhé poloviny a mnozí se teprve v srpnu chystají pořídit pobyt a vyrazit na svou dovolenou. Oblíbeným řešením jsou last minute zájezdy, čili výběr dovolené na poslední chvíli za sníženou cenu. Neměli bychom však zapomínat, že i last minute pobyt je potřeba vybírat pečlivě a rozumně. Protože tento typ zájezdových nabídek slouží k doobsazení prozatím volných kapacit hotelů a resortů. Proto přinášíme několik rad, jak mezi nabídkami vybrat vhodnou lokalitu a na co se při výběru soustředit. Navíc přidáváme konkrétní tipy na zajímavé srpnové last minute zájezdy.

1. Rodiny s dětmi do Řecka nebo Bulharska

Jestliže se chystáte na dovolenou s ratolestmi, zajímat byste se měli zejména o specifické hotelové služby a možnosti hotelového komplexu, případně vyžití v jeho blízkosti. „Spokojenou a aktivní dovolenou s dětmi zaručí ubytovny s certifikátem baby friendly, jež jsou na pobyt rodičů s dětmi vybaveny a poskytují například dětské postýlky, dětské menu, animační programy, kočárky nebo chůvičky na hlídání,“ doporučuje Michal Tůma, marketingový ředitel cestovní online agentury Invia, která je největším internetovým prodejcem zájezdů v České republice. „Dobré je zajímat se také o okolí hotelu, které by mělo disponovat třeba zábavním aquaparkem nebo možností výletu,“ dodává Tůma. Při výběru je pak také mimořádně důležitý charakter pobřeží a typ pláže. Místo rozeklaných romantických útesů je lepší vybírat bezpečné písčité a mělké pláže. Úlohu hraje samozřejmě i doba doletu či obecně dopravy na místo ubytování, kterou bychom měli podřídit stáří našich ratolestí. Například letecká doprava na některé řecké ostrovy je prakticky zvládnutelná do dvou hodin.

Tipy na dovolenou s dětmi:

ŘECKO – Kréta: hotel****, 8 dní, all inclusive, letecky, cena za osobu 15 790 Kč, více zde

BULHARSKO – Zlaté písky, hotel****, 8 dní, all inclusive, letecky, cena za osobu 14 290 Kč, více zde

TURECKO – Kemer, hotel***, 8 dní, all inclusive, letecky, cena za osobu 16 290 Kč, více zde

2. Pro jednotlivce se hodí Turecko či Egypt

Pokud nemáte na dovolenou s kým vyrazit či si ji zkrátka chcete užít samostatně, najdete vhodné last minute zájezdy například v Turecku či Egyptě. Právě v těchto zemích nabízejí hotely vysokou kvalitu služeb. Ideální variantou pro nezadané či cestující jednotlivce je pobytový zájezd s možností fakultativních výletů nebo kulturního vyžití poblíž hotelu. Příjemné mohou být například animační nebo zábavní večerní programy pořádané hotelovým personálem nebo delegáty. Zajímavá je rovněž možnost využití masáží a sauny. Cílovou destinaci by však měly vybírat velmi pečlivě zejména ženy, které vyrážejí na letní dovolenou sólo a chtějí se pohybovat mimo turistická letoviska. Zvláště v arabských zemích není pro něžné pohlaví zcela bezpečné pohybovat se po ulicích o samotě. Proto by si ženy měly před cestou zjistit zvyky, které je nutné dodržovat v dané zemi, a to zejména ty týkající se oblečení a zahalení těla.

Tipy na dovolenou pro singles:

EGYPT – Marsa Alam: hotel****, 8 dní, all inclusive, letecky, cena za osobu 15 990 Kč, více zde

TURECKO – Side: hotel***, 8 dní, all inclusive, letecky, cena za osobu 15 990 Kč, více zde

BULHARSKO – Slunečné pobřeží: hotel***, 8 dní, all inclusive, letecky, cena za osobu 14 688 Kč Kč, více zde

3. Mladé páry ve víru Španělska či Egypta

Jestliže hledáte romantickou, aktivní a zároveň poznávací dovolenou, výbornou lokalitou pro strávení volného času v průběhu letních prázdnin se vám může stát třeba Španělsko nebo Egypt. Místo, kam se vydáte, byste měli volit zejména dle plánovaných aktivit. Například Egypt nabízí vysoké teploty, koupání a možnost poznání odlišných kultur, Španělsko je zase typické ochutnáváním mořských delikates, hudbou či třeba tancem. Při výběru konkrétní destinace se zajímejte zejména o možnosti vyžití v resortu i okolí, přítomnost památek, restaurací a barů, ale také jejich provozní doby. Jestliže se plánujete zapojit do některých nabízených fakultativních výletů, je dobré si předem ověřit, zda jsou v ceně zájezdu či je bude třeba na místě doplatit. Abyste se vyhnuli nepříjemnému překvapení, je dobré si o lokalitě zjistit co nejvíce informací ještě před objednáním. Hodit se mohou například recenze hotelů, kde je navíc možné hledat recenze od lidí stejné věkové kategorie.

Tipy na dovolenou pro mladý pár:

EGYPT – Hurghada: hotel****, 8 dní, all inclusive, letecky, cena za osobu 14 550 Kč, více zde

ŠPANĚLSKO – Andalusie: hotel***, 8 dní, polopenze, letecky, cena za osobu 16 990 Kč, více zde

TUNISKO – Djerba: hotel****, 8 dní, all inclusive, letecky, cena za osobu 13 500 Kč, více zde

4. Senioři, jeďte si odpočinout do Španělska

Pro seniorské zájezdy je nejpodstatnější pohodlná a rychlá doprava a komfortní ubytování. Ideální je zajímat se o bezbariérový hotel či alespoň takový vybavený výtahem. Důležitý je pak samozřejmě také snadný přístup na pláž a do moře a jejich vzdálenost od hotelu, potažmo hotelového komplexu. Výhodné může být vybírat seniorskou dovolenou mimo hlavní prázdninové období, tedy například v září či říjnu. „Termín dovolené mimo sezónu je zárukou menšího počtu turistů a také příjemnějších teplot,“ upozorňuje Michal Tůma z cestovní agentury Invia, která zprostředkovává turistům nad 55 let také speciální dotované pobyty v rámci programu 55+ . „Dobré je rovněž vědět, že vlády některých zemí, jako jsou třeba Španělsko nebo Kypr, finančně podporují přijíždějící seniory, kterým v rámci seniorských programů na dovolenou přispívají určitým obnosem peněz,“ vysvětluje Tůma. Často opomíjenými, avšak velmi důležitými předpoklady příjemně strávené dovolené pro seniory, jsou pak i dostupná zdravotní péče v hotelu či bezprostředním okolí a v neposlední řadě služby česky nebo slovensky hovořícího delegáta.

Tipy na dovolenou pro seniory:

ŠPANĚLSKO – Andalusie: hotel****, 9 dní, polopenze, letecky, cena za osobu 16 990 Kč, více zde

ŠPANĚLSKO – Costa Brava: hotel****, 7 dní, polopenze, letecky, cena za osobu 17 830 Kč, více zde

BULHARSKO – Nesebar: hotel***, 8 dní, polopenze, letecky, cena za osobu 11 924 Kč, více zde