Dnes je 1. 03. 2024

Krásné tělo v novém roce: Bylinky pomohou s hubnutím i celulitidou

Autor: Redakce
Rubrika: nejčtenější
Led 10th, 2018
0 komentářů
Bylinky pomohou s hubnutím i celulitidou

Novoročním předsevzetím každoročně vévodí hubnutí a touha po krásnějším těle. Mnoho lidí se tak s příchodem nového roku pouští do často drastických diet a za prostředky slibující úbytek kil utratí nemalé peníze. Tato předsevzetí ale často končí stejně náhle, jako začala. Zkuste to letos jinak. Namísto pilulek a procedur, jejichž účinky jsou sporné, se raději svěřte do rukou přírody. Známá česká bylinkářka poradí, které bylinky zaženou chuť k jídlu nebo jaké si poradí například s celulitidou.

Byliny, které podpoří spalování tuků a nastartují hubnutí

Není žádným tajemstvím, že klíčem k úspěchu je kromě stravování i zařazení pravidelného pohybu alespoň dvakrát týdně. Existují také bylinky, které naše snažení podpoří zlepšením látkové výměny, čímž nastartují tělo k hubnutí. „Látkovou výměnu zlepšuje tinktura z kukuřice seté, přesněji výtažek z čnělek květů této rostliny. Kromě toho, že pomáhá snižovat nadváhu, je nápomocná i při snižování hladiny krevního cukru,“ radí nejznámější česká bylinkářka Jarmila Podhorná ze společnosti Naděje, která se zabývá výrobou přípravků z rostlin. „Hubnutí podpoří i bylinná kúra z ananasu, vinné révy a řasy spiruliny v kombinaci s břízou, jalovcem a maté. Tato kúra přispívá ke štěpení cukrů a tuků a napomáhá též ke zdravému trávení a vyprazdňování. Kromě toho stimuluje správnou funkci jater, ledvin a střev,“ doplňuje Podhorná.

7 netradičních fitness sportů do bazénu, které prospívají zdraví, posilují kondici a snižují stres
8 největších mýtů o saunování: Zatěžuje srdce, je jen pro dospělé, pomáhá rychleji zhubnout

Od pocitů hladu pomůže cesmína paraguayská

Při hubnutí je především nutné smířit se s tím, že se jedná o dlouhodobější proces. Drastické diety slibující razantní úbytek váhy v řádech týdnů či dnů mají většinou jen krátkodobé trvání, navíc mohou člověku velmi ublížit. Základem zdravého stravování jsou menší porce víckrát denně a výběr kvalitních potravin. Než si tělo zvykne na nový režim, menší porce se vám mohou zdát nedostatečné a mezi jídly můžete trpět pocity hladu. Ideálním pomocníkem je v tomto ohledu cesmína paraguayská, u nás známější pod názvem maté, jež pomáhá zahánět pocity hladu. Můžete na ni narazit v podobě čaje, účinnější je však její užívání ve formě tinktury, případně kombinace obojího. Maté dokáže tlumit pocit hladu a současně napomáhá odstraňovat přebytečný tuk z jater i z podkožní tkáně a střevního traktu. Nápomocný je také Brodecký redukční ortislim, což je speciální směs bylin určená ke snižování tělesné váhy.

S celulitidou zatočí pýr a echinacea

Ne vždy je nutné shazovat desítky kil. K vyššímu sebevědomí a větší spokojenosti se sebou samým mnohdy stačí tělo zpevnit a zbavit se neestetických strií nebo celulitidy. K redukci celulitidy jsou nejvhodnější bylinky s pročišťujícími vlastnostmi. „Tinktura z pýru plazivého pročišťuje lymfatický systém, čímž pomáhá zlepšovat kvalitu pokožky. Vhodná je též očistná kúra z echinacey, která napomáhá zbavit tělo škodlivých látek a stimuluje redukci podkožního tuku,“ vysvětluje bylinkářka Podhorná. K redukci i prevenci strií a celulitidy pomáhá promazávání pokožky olejíčky či mastmi. Na strie je vhodná například měsíčková mast, ke zlepšení kvality kůže se hodí bylinný sprej obsahující pýr, lopuch, tea tree, měsíček a eukalyptus.

Do nového roku zdravě? Dejte předsevzetí konkrétní podobu, na pomoc si vezměte i bylinky
Za zimní únavu může málo světla a hormon melatonin. Tělo vzpruží hluboké dýchání i bylinky

Zbavte tělo nadbytku vody

Hubnutí může znesnadňovat rovněž zadržování vody v těle. Pokud naše tělo zadržuje vodu, trápí nás často pocit nafouknutého břicha, nadměrné pocení a nezřídka se objevují i otoky končetin. Odvodnění přitom dokáže snížit tělesnou hmotnost až v řádech kilogramů a může nám pomoci cítit se lépe. Častou příčinou zadržování nadbytečné vody v těle bývá nadměrná konzumace soli nebo cukrů, ale i překyselení organismu. Je proto vhodné omezit solení, ale také mléčné výrobky, masné výrobky, tučné maso a pečivo. S tímto problémem si umějí poradit i bylinky s močopudnými vlastnostmi, jako je například bříza, jalovec, vřes nebo židovská třešeň.