Dnes je 23. 02. 2024

Krásné nohy na léto? Jde to snadno i doma! Dopřejte si peeling, pozor na teplotu vodní lázně a špatně zastřižené nehty

Autor: Redakce
Rubrika: Lifestyle
Kvě 12th, 2021
0 komentářů

Po dlouhých měsících můžete díky rozvolňování proticovidových opatření konečně svým nohám dopřát profesionální pedikúru. Zvlášť ve větších městech ale počítejte s  návalem a dlouhou čekací lhůtou. Pokud máte vážnější potíže s chodidly či nehty, návštěva odborníka se určitě vyplatí, ovšem pro pravidelnou rutinní péči nemusíte chodit daleko. Vystačíte si totiž i doma, stačí jen znát základní postupy a tipy. Každý měsíc provedená domácí pedikúra vám snadno zajistí krásné a zdravé nohy do letních sandálků.

Máte-li nalakované nehty na nohou, prvním krokem by mělo být jejich odlakování. K tomu používejte ideálně odlakovače bez acetonu a formaldehydu. Tyto látky působí na nehty agresivně a způsobují ztenčování nehtu, jeho třepení nebo nevzhledné rýhy. Pokud si nehty lakujete pravidelně, je vhodné jim čas od času dopřát pár týdnů bez laku. Dlouhodobě barvené nehty totiž často dostávají načervenalý či žlutý nádech, který nebývá úplně estetický.

Následně svým nohám dopřejte zhruba 20minutovou, ale klidně i půlhodinovou lázeň v teplé vodě. „Pozor, aby voda nebyla příliš horká, zbytečně byste tím uškodili své kůži, která by mohla popraskat a vysušit se. Do vody můžete přidat pár kapek esenciálního oleje, výborný je například eukalyptový, levandulový, rozmarýnový či mátový,“ radí Daniela Jičínská, Brand manager Magnet 3PAGEN, který nabízí řadu pomocníků pro zdraví, péči o zdraví a krásu, včetně šikovných pomocníků pro domácí péči o nohy a nehty. Do lázně můžete přidat i hrst sušených bylinek, vedle levandule, eukalyptu či máty třeba také jitrocel, měsíček nebo kostival, či pár kapek citrónu, který dokáže kůži krásně změkčit. Ke konci lázně použijte jemný kartáč a očistěte nehty.

S broušením ztvrdlé kůže opatrně. Po péči dopřejte nohám hydrataci

Jakmile je kůže na nohou po lázni změklá, chopte se pemzy či lávového kamene a odstraňte odumřelou či zrohovatělou kůži na patách, chodidlech i spodní straně prstů. Nenechte se ale příliš unést, abyste si nepoškodili zdravou kůži a neublížili si. Pokud si pedikúru provádíte po dlouhé době a vrstva ztvrdlé kůže je silná, nesnažte se ji hned odstranit všechnu a raději ji ztenčujte postupně s alespoň dvoutýdenními přestávkami. „Pokud k péči o kůži nohou používáte elektrickou brusku na zrohovatělou kůži, pamatujte na to, že si nejprve musíte nohy osušit. Rozhodně ji nepoužívejte na mokrých nohou nebo mokrýma rukama, abyste neriskovali zásah proudem. Vzhledem k výkonu těchto brusek navíc nejsou na vlhkou a změklou kůži vhodné, lépe se uplatňují na kůži suché,“ upozorňuje Daniela Jičínská.

Po odstranění staré a ztvrdlé kůže nohy opět opláchněte a pro extra péči použijte ještě i klasický tělový peeling. Ten zanechá vaše chodidla dokonale hebká a jemná. Dalším krokem by pak měla být aplikace hydratačního krému, který do kůže chodidel pečlivě vmasírujte. Pokud se již nepotřebujete postarat o nehty, navlékněte si hned po aplikaci krému ponožky a nechejte nohy alespoň dvě hodiny v klidu odpočívat hezky zabalené.

Nehty na nohou: Pozor na správné stříhání i pilování

Pokud si potřebujete ostříhat nehty, učiňte tak hned po lázni, dokud jsou ještě změklé. Nehty stříhejte ostrými kleštičkami či nůžkami z kvalitních materiálů, jako je třeba nerezová ocel. Nehty na nohou nikdy nestříhejte dokulata, ale vždy jen do rovna, jinak riskujete zarůstání nehtu do kůže. Také byste je neměli stříhat příliš nakrátko, volný okraj nehtu by měl přečnívat prst. Při stříhání postupujte u každého nehtu ideálně „na etapy“ – tedy jej stříhejte více tahy, aby vzhledem ke své oválnosti nepraskl. Pokud potřebujete zastřižený nehet dopilovat pilníčkem, počkejte, až vyschne a opět ztvrdne. Nehty změklé po lázni nepilujte, jinak se mohou začít třepit. Při pilování také nepohybujte pilníčkem tam a zpět, ale pilujte vždy jen jedním směrem. Pokud potřebujete ošetřit i kůžičku kolem nehtu, nestříhejte ji a ideálně ani nezatlačujte dřívkem, ale naneste na ni speciální změkčovač nehtové kůžičky. Ten nechejte pár minut působit a kůžičku pak odstraňte vatovou tyčinkou.

Přivítejte léto krásnýma nožkama

Lázeň pro chodidla

Dopřát svým nohám vodní lázeň je základ pro další péči. Tato praktická lázeň je absolutně stabilní, takže nehrozí žádné převržení a rozlití. Po použití ji lze navíc jednoduše složit pro úsporu místa.

Cena: 549 Kč

Bruska na zrohovatělou kůži

Důkladné odstranění tvrdé kůže během chvilky a bez námahy? S touto elektrická bruskou je to hračka. Provoz na dvě tužkové baterie, dva brusné válečky v balení.

Cena: 419 Kč

Nůžky na pedikúru

S těmito profesionálními nůžkami rychle zvládnete i zarostlé nehty na prstech u nohou. Jsou dlouhé 21 centimetrů, takže se s nimi manipuluje velmi pohodlně. Z nerezové oceli a s ergonomicky tvarovanou špičkou.

Cena: 189 Kč

Sandály Katka

Super elegantní a velmi komfortní sandály v módním třpytivém vzhledu s jemnými řemínky a měkkou stélkou, která měkce odpruží každý krok. Podrážka je profilovaná a protiskluzová.

Cena: 415 Kč