Dnes je 28. 01. 2023

Konkurence tlačí sazby hypoték stále níž

Autor: Redakce
Rubrika: Finance
Lis 14th, 2014
0 komentářů

Další banka potvrdila aktuální úrokové dno. Trend dlouhodobě klesajících úrokových sazeb hypoték tak nadále pokračuje a banky zřejmě mají stále ještě chuť a prostor pro další snižování úroků. Rekordní sazba 1,79 %, kterou v současnosti nabízejí dvě banky, však není zadarmo.

Když nedávno přišly některé banky se sazbou 1,99 % p. a., mohlo se zdát, že se sazby pod dvouprocentní hranicí příliš dlouho neudrží. Na začátku října však Wüstenrot hypoteční banka určila nové úrokové dno, když snížila jednu ze svých sazeb pro hypoteční úvěry na 1,79 % p. a. Aktuálně přišla se stejnou sazbou také UniCredit Bank. Dostat se na 1,79 % je ale vždy něčím podmíněno. U Wüstenrot hypoteční banky se musí jednat o refinancování ve výši alespoň 1,8 milionu korun s tříletou fixací, s dostatečným zajištěním a s využitím dalších produktů v rámci finanční skupiny. UniCredit Bank sazbu 1,79 % nabízí pro účelové hypoteční úvěry s fixací úrokové sazby na tři nebo pět let. Podmínkou je využití produktu rizikového pojištění, vedení aktivního běžného účtu a využití kreditní karty UniCredit Bank.

„Sazba u UniCredit Bank bude pro většinu klientů zřejmě dosažitelnější nejen kvůli možnosti volby mezi tříletou a pětiletou fixací, ale také proto, že sazba není podmíněna objemem hypotéky,“ uvádí Jan Kruntorád, předseda představenstva společnosti Gepard Finance. „Nabídku UniCredit Bank bereme jako potvrzení našeho přesvědčení, že banky ještě mají chuť i prostor pro další snižování úrokových sazeb. Věříme, že aktuální situace na trhu bude inspirací i pro konkurenční banky,“ dodává Jan Kruntorád.