Dnes je 31. 01. 2023

Jak oslavit konec letních prázdnin? Zablbněte si v akvaparku, navštivte středověký jarmark a výstavu panenek

Autor: Redakce
Rubrika: Praktické tipy
Srp 25th, 2015
0 komentářů

Je tu poslední prázdninový týden. Příští úterý školáci už zase vyrazí s aktovkami na zádech do školy, kde si budou nadšeně vyprávět o tom, co všechno v létě prožili. Pokud chcete, aby i poslední volné dny byly pro děti plné zábavy, vydejte se s nimi na jižní Moravu. Připravili jsme pro vás totiž 10 tipů na nejzajímavější akce pro děti i rodiče, které se na konci srpna na jižní Moravě konají.

  1. Rytířské klání o srdce dívek a paní, Rosice

Chrabří rytíři se utkají v šermířském souboji, na historickém jarmarku se budete moci poohlédnout po netradičním suvenýru a tanečníci a tanečnice vám předvedou, jak se plesalo ve středověku. V Rosicích u Brna se koná dvoudenní historický festival, kde na malé i velké čeká také loutkové divadlo, kostýmové prohlídky zámku, večerní ohňostroj a taneční zábava s živou hudbou. Akce se pořádá 28. a 29. srpna od 9 do 23 hodin, vstupné 90 Kč rodiče a 60 Kč děti nebo rodinné vstupné za 250 Kč.

  1. Noční prohlídka kláštera Rosa Coeli, Dolní Kounice

Chcete zažít tajuplnou atmosféru nočního kláštera na vlastní kůži? Pak se s celou rodinou vydejte do Dolních Kounic, kde se koná poslední letošní noční prohlídka nejstaršího ženského kláštera u nás s názvem Rosa Coeli. Průvodce vás objektem provede za speciálního nočního osvětlení, které odhalí všechna tajemná zákoutí. Prohlídky se konají v sobotu 29. srpna od 20 hodin. Vstupné pro rodiče je 30 Kč, pro děti pak 15 Kč.

  1. Unikátní Kanikuly Day v Aqualandu Moravia, Pasohlávky

Před nástupem do školních lavic si mohou děti užít zábavu také v Aqualandu Moravia, největším a nejmodernějším akvaparku v Česku. Ten pro malé i velké návštěvníky připravil velkolepý Kanikuly Day s bohatým doprovodným programem plným soutěží. Můžete se těšit na vystoupení a následný workshop bubenické skupiny Jumping Drums, zadovádíte si na speciálních atrakcích od společnosti Coca-Cola, setkáte se s hasiči a čekají vás také sladké odměny. Kanikuly Day se koná v sobotu 29. srpna po celý den.

  1. Výstava Velký svět malé železnice, Bučovice

Zajímají vás vláčky, mašinky, lokomotivy a vše kolem železnice? Bučovické muzeum připravilo výstavu železničních hraček z let 1890 až 1960, která potěší každého milovníka netradiční zábavy. K vidění jsou historické modely plechových vláčků, parní, elektrické i motorové lokomotivy, elektrifikované kolejiště s elektromagnetickými návěstidly, nádraží s osvětlenými nástupišti a řada dalších železničních staveb. Pro nejmenší je připravená také dílnička, kde si mohou sestavit vlastní modely vláčků. Výstavu lze navštívit do konce srpna vždy od úterý do neděle. Vstupné je dobrovolné.

  1. Loučení s prázdninami mezi zvířátky, ZOO Hodonín

Poslední srpnovou sobotu se můžete s létem rozloučit také v hodonínské zoologické zahradě, která připravila pestrý program pro celou rodinu. Kromě procházky mezi klecemi vás čeká tradiční zoo soutěž a zábavné hry. Odpoledne pak přijde na řadu divadelní představení, nahlédnete do středověku, kde si zastřílíte z luku a kuše, zhlédnete rytířský souboj a vyzkoušíte si rytířskou výstroj i zbroj. Děti si budou moci dokonce pohladit některá zvířátka a podívat se na tříměsíční tygříky. Odpolední program probíhá od 13:30 hodin, vstupné za dospělého je 90 Kč a za dítě 60 Kč.

  1. Didaktické hračky v Technickém muzeu, Brno

Jen do 30. srpna je otevřená oblíbená expozice brněnského Technického muzea, která seznamuje s didaktickými hračkami a modely z dílny studentů Lesnické a dřevařské fakulty Mendelovy univerzity. Ti vytvořili například funkční model lisu na víno, tkalcovského stavu, vodního mlýna, ale i středověkého jeřábu či vodní pily Leonarda da Vinciho. Na výstavě si také můžete vyzkoušet práci tesaře a postavit si vlastní roubenku nebo gotický krov. Vstupné je 100 Kč pro dospělé a 50 Kč pro děti.

  1. Ponny školička, Prace

Z jízdy na ponících si vaše děti zaručeně odnesou skvělý zážitek. Jezdecký klub v Prace pořádá lekce pro děti, při nichž se seznámí s koníkem, naučí se základním jezdeckým dovednostem a stráví se zvířátkem krásný čas. Vyzkoušet si jízdu na poníkovi můžete do konce prázdnin od úterý do pátku mezi 13. a 17. hodinou.

  1. Výstava Tady bydlí panenky, Šlapanice

Kde bydlely panenky našich maminek a babiček? Přijďte se s celou rodinou podívat do muzea ve Šlapanicích na výstavu pokojíčků, kuchyněk a obchůdků pro panenky z let 1880 až 1890. Výstava odhalí historii bytových interiérů, které jsou nedílnou součástí dětských her, mimo jiné unikátní skládací papírový pokojíček z konce 19. století, secesní pokojíčky, kuchyňky ze 30. až 60. let, ale i samotné panenky, se kterými se hrálo před sto lety. K dispozici je také velká herna „pokojíček snů”. Cena vstupného je 30 Kč pro rodiče a 15 Kč pro děti.

  1. Za tygry a indiány, ZOO Brno

Co takhle se vydat do brněnské zoologické zahrady za tygry a indiány? Netradiční výlet ocení děti i rodiče. Mezi 300 druhy živočichů se podíváte na Tygří skály s vodopádem, potokem a jezírkem, kde sídlí tygři sumarští a levharti cejlonští. Můžete zavítat také do Beringie, kde žijí obyvatelé Beringova průlivu, a nahlédnout do srubu náčelníka indiánského kmene Haida. Vstupné do ZOO činí 100 Kč pro dospělé a 70 Kč pro děti od 3 do 15 let.

  1. Malá napoleonská bitva, Telnice

Před začátkem školního roku si vaše děti mohou také osvěžit znalosti dějepisu, ovšem v mnohem zábavnějším podání než při výuce. Poslední srpnovou neděli vás čeká odpoledne se samotným Napoleonem a jeho vojsky. Ve 14 hodin se můžete vydat v průvodu s vojáky k božím mukám, kde se strhne komentovaná ukázka bitvy tří císařů. Na místě také obdržíte kupón k návštěvě muzejní expozice Mohyly míru. Vstupné na bojiště i do muzea je zdarma.