Dnes je 2. 10. 2023

Druhý ročník řečkovického Folklorního festivalu podpoří tříletého Tomáše, který trpí Duchenneovou svalovou dystrofií

Autor: Redakce
Rubrika: nejčtenější
Kvě 15th, 2018
0 komentářů
Řečkovický Folklorní festival 2018

Přemýšlíte, kam vyrazit o víkendu? Vsaďte na kulturu! Ústředí Orel Brno a ústřední kulturní rada Orla bude pořádat druhý ročník Folklorního festivalu. Akce se bude konat v sobotu 19. května 2018 v Brně – Řečkovicích, a to v příjemném prostředí areálu bývalého pivovaru.

 

Program

Program Folklorního festivalu v Brně-Řečkovicích startuje od 15 hodin. Můžete se těšit na různá taneční vystoupení, jak od těch nejmenších, tak i dospělých. Představí se vám hned několik tanečních spolků, jako jsou například Pampelišky, DFS Fěrtůšek – Orel Strážnice, Šafránek – Orel Obřany, Brněnský Valášek, Orlík – Orel Pozořice, Řečkovická 13, Voničky ze Šardic, Bohunická chasa a další.

Tradice

Je dobré si připomínat lidové písně a tance. Jsem proto rád, že máme v Orlu hned několik souborů, které se jim věnují,“ říká Oldřich Gardáš, organizátor akce. „Chceme navázat na historii folklorních tanců a orelských tradic. Po úspěšném loňském prvním ročníku jsme se rozhodli v tradici Folklorního festivalu pokračovat,“ dodal Oldřich Gardáš.

„Febiofest je ještě mladý festival“, říká Anna Kopecká – ředitelka programu

Pomoc pro malého Tomáška

Vstupné je dobrovolné a celý výtěžek bude věnován na pomoc malému tříletému Tomáškovi Neméthovi, který trpí Duchenneovou svalovou dystrofií. Jako moderátor se představí Radek Mezuláník.

Občerstvení je zajištěno, neváhejte vzít celou rodinu a užít si krásné sobotní odpoledne.

Více na www.orel.cz