Dnes je 11. 12. 2023

S přípravou na konec roku letos začali brzo. Erbová a Langmajer už pletli vánočku

Autor: Redakce
Rubrika: nejčtenější
Úno 28th, 2018
0 komentářů
Erbová a Langmajer pletli vánočku

Vánoce jsou sice nejkrásnější svátky v roce, ale pro mnohé je to také velmi hektické období. Vyplatí se proto nachystat se na ně s předstihem. Toho se asi drželi i Vlaďka Erbová a Lukáš Langmajer, kteří se na gastro veletrzích Salima na brněnském výstavišti učili plést vánočku.

Premiéra pro Erbenovou

Pro Erbovou to byla velká premiéra. „Když jsem žila v Praze, tak jsem vánočky hodně dostávala. Po přestěhování do Brna jsem si řekla, že bych to měla vyzkoušet také, jenže nebyl čas. Takže to dnes dělám poprvé,“ svěřila se Erbová. Sladké pečivo ale rozhodně nepletla naposledy. „Letos na Vánoce snad budu stíhat a příbuzným ji upeču já,“ věří.

Inspirace pro nákup dárků i workshopy ve vánoční dílně – to vše na Vánočních veletrzích na brněnském výstavišti

Langmajer byl i pochválen

Langmajer naopak zkušenosti s pletením Vánočky měl. „Dělal jsem ji jednou a dopadlo to katastrofálně,“ uvedl. Pod vedením odborných komisařů ze soutěže Pekař roku, která se na výstavišti právě koná, si ale osvojil techniku a sladké pečivo upletl dokonce z devíti pramenů. „Odborníci mě za ni i pochválili,“ měl radost.

Architekt: Brněnské Výstaviště nemělo pro pavilon D uplatnění, využil ho kraj

K pečení přitom vůbec nemuselo dojít. Erbová totiž Langmajera původně pozvala do Brna na zápas hokejové Komety, ve které hraje její přítel. „Když jsem byl ale naposledy na utkání, poplivali mi fanoušci Plzně zezadu bundu,” svěřil se s traumatickým zážitkem herec. Proto raději zvolil bezpečnější činnost, která ho velice bavila. Možná se tak příštího ročníku soutěže Pekař roku zúčastní jako soutěžící.