Dnes je 24. 02. 2024

Dovolené o Velikonocích vévodí eurovíkendy i termální lázně

Autor: Redakce
Rubrika: Cestování
Bře 27th, 2015
0 komentářů

Čeští turisté již začali plánovat své velikonoční dovolené. Na tyto svátky je největší zájem o eurovíkendy do Paříže. Zájezdy do francouzské metropole tvoří 20 % z celkové poptávky u cestovní agentury Invia. Češi Velikonoce s oblibou tráví i v exotických destinacích. Letos jsou nejpopulárnější pobyty v egyptských letoviscích Marsa Alam a Hurghada, které tvoří 7 %, respektive 4 % z poptávky. V letošním roce zároveň roste poptávka po relaxačních dovolených v termálních lázních. Průměrně utrácejí Češi za velikonoční pobyty 9 813 Kč, což je o 773 Kč více než v loňském roce.

„V letošním roce je poptávka po velikonočních dovolených rozmanitější. Obecně dávají Češi přednost poznávacím zájezdům na prodloužený víkend. Přestože v této kategorii dlouhodobě vede Paříž, letos registrujeme zvýšený zájem i o výlety do Budapešti, Barcelony, Istanbulu či Florencie.

Na začátku dubna mají lidé také zájem si letos naposledy zalyžovat. Zájem je zejména o lyžování na ledovcích, kde jsou jisté dobré sněhové podmínky. Češi volí rakouský Kaprun nebo francouzský Risoul.“

Komentář: Michal Tůma, marketingový ředitel cestovní agentury Invia