Dnes je 2. 10. 2022

Do Aqualandu Moravia jezdí stále více zahraničních turistů, jde hlavně o Slováky a Rakušany

Autor: Redakce
Rubrika: nejčtenější
Úno 27th, 2017
0 komentářů

Do Aqualandu Moravia, který je největším akvaparkem v Česku, jezdí stále více zahraničních turistů. Od otevření areálu v roce 2013 stoupl počet slovenských návštěvníků třikrát a rakouských dvakrát. Aktuálně platí, že z deseti turistů v akvaparku je jich v průměru šest z České republiky, dva jsou Slováci a dva Rakušané. Zahraniční návštěvníci jezdí do areálu pod Pálavou zejména v letních měsících, o víkendech a státních svátcích. Do akvaparku jen loni přijelo více než 700 tisíc lidí a jejich počet stále roste.

Aqualand Moravia těží ze své polohy poblíž slovenských i rakouských hranic. „U našich zahraničních sousedů nemá v dojezdové vzdálenosti náš areál obdoby. Je pro ně proto ideální kombinací relaxu a aktivní zábavy,“ uvedl ředitel zařízení Petr Pavlacký. Podle něj na Moravu jezdí lidé až z Vídně. Silnou zbraní je propojení akvaparku s rozsáhlou wellness zónou Forum Romanum, kde lidé využívají stále populárnější saunové ceremoniály, a to každou středu, pátek a neděli.

Návštěvnosti pomáhá i hotel za 65 milionů korun

Udržet zahraniční návštěvníky pomáhá i nabídka hotelových služeb, zejména v souvislosti s hotelem Aqualand Inn, jenž otevřel loni v květnu. Stavba stála 65 milionů korun a byla reakcí na poptávku návštěvníků, kteří chtěli v jihomoravské krajině i samotném rozsáhlém akvaparku trávit více než jeden den. Podle aktuálních čísel tráví ubytovaní zahraniční návštěvníci v Aqualandu průměrně 1,8 dne, zatímco Češi jsou zde 2,1 dne. Tomuto průměru odpovídají i data nedávno zveřejněná Českým statistickým úřadem za celý Jihomoravský kraj a rok 2016.

Podle odborníků nadále platí, že řada zahraničních turistů region nemá stále jako cílovou destinaci a jižní Moravou spíše projíždí, například směrem na Jadran. „Právě zahraniční návštěvníky se snažíme v regionu udržet. Rozvíjíme e-shop pro německy mluvící zákazníky, máme už Facebook v němčině. Naši zaměstnanci, kteří jsou v přímém kontaktu se zahraničními hosty, hovoří jedním až dvěma světovými jazyky,“ uvedl Pavlacký. Už nyní do areálu jezdí kromě Slováků a Rakušanů také návštěvníci z Německa, Polska nebo Maďarska.

Akvapark bude zase větší – do dvou let

Aqualand podle Pavlackého plánuje i další rozšíření, které ho má udržet na špici lákající celou pětinu návštěvníků z Rakouska. „Už máme k dispozici potřebné pozemky a v současné době provádíme studii na dostavbu, jež by měla nabídnout atrakce známé z nejlepších světových vodních parků. Hotovo by mělo být do dvou let,“ dodal Pavlacký. Podle něj akvapark zároveň buduje řadu provozních vylepšení, která sice návštěvník neuvidí, ale díky šetření nákladů umožňují držet cenu vstupného nízko.

Na letošek se chystají nové rodinné apartmány a Aqualand bude investovat i do dalšího vybavení konferenční místnosti. Hosté si mohou nyní vybírat z několika variant pobytových balíčků, z nichž některé zahrnují například i vstup do zóny s tobogány či wellness. V letní sezóně si budou moci hosté zvolit, zda chtějí pouze ubytování se snídaní nebo i neomezený vstup do akvaparku.