Dnes je 26. 02. 2024

Divoký západ nebo český venkov aneb tipy na nezapomenutelné prázdniny a výlety pro děti

Autor: Redakce
Rubrika: Lifestyle
Čvc 20th, 2015
0 komentářů

Vytoužené prázdniny jsou tu a s nimi i období letních aktivit a výletů. Ačkoliv řadě dětí stačí ke štěstí zavřené dveře školy, většina rodičů vymýšlí, kam s potomky za zábavou či poznáním. Abychom vám ušetřili čas, vybrali jsme pro vás pět zajímavých míst, na která budete s potomky zaručeně ještě v zimě vzpomínat.

  • Pohodlí koupališť nebo dobrodružství řek

V teplém počasí potěšíte potomky nejvíce pobytem u vody. Komu by se totiž chtělo šplhat na hrady a zámky, když teploměr ukazuje tropické teploty. Pokud si chcete spíše odpočinout, volte raději veřejná koupaliště či aquaparky. Díky množství atrakcí se děti zabaví samy a vy budete mít čas si přečíst knihu nebo nachytat trochu bronzu. Pokud ale ratolesti zdědily dobrodružnějšího ducha, vybírejte raději přírodní koupání bez stánků se smaženým sýrem. U řek či rybníků budete moct pořádat průzkumné výpravy a užijete si čerstvého vzduchu. U přírodního koupání ale vybírejte raději předem ověřená místa. Řeky by měly být mělčí, aby děti dosáhly na dno. U rybníků se zajímejte především o kvalitu vody. Na stránkách hygienických stanic obvykle najdete aktualizované informace o kvalitě vody v přírodních koupalištích. „Důležité je nepodcenit také ochranné pomůcky, jako jsou nafukovací rukávky, kruh a další doplňky, například matrace,“ říká Lukáš Fiala z internetového obchodu s dětským a kojeneckým zbožím  Funbaby.cz.

  • Zpět na Divoký západ

Milovníci dobrodružství a období westernu jistě ocení návrat do dětství, které doprovázely hry na kovboje a indiány. V České republice nalezneme hned několik westernových městeček, které návštěvníkům nabízejí množství různorodých aktivit. Můžete se projet na koních, zažít atmosféru života na Divokém západě se salóny a pouličními přestřelkami nebo si vyzkoušet svůj um s bičem, lasem a colty nebo svou sílu a stabilitu na elektrickém býkovi.

  • Vyzkoušejte si život na farmě

Pokud mají vaše děti rády zvířata a zoologické zahrady už vás omrzely, vydejte se na víkend na některou z českých farem, které nabízejí ubytování i atrakce pro děti. Na rozdíl od zoo si totiž děti budou moct zvířata i nakrmit, pohladit či za nimi vlézt do výběhu. Pokud navíc žijete ve městě, pro řadu dětí bude pobyt na českém venkově příjemná změna. Možnost pohladit si kůzle či se projet na oslovi totiž vydá za deset zábavních parků.

  • Za deště do muzea

I za deštivých dnů se dá zažít s dětmi množství zábavy. Na upršené dny si naplánujte například návštěvu muzea. Nemusí se přitom jednat o klasické umělecké výstavy, které můžou na děti působit nudně a zdlouhavě. V současnosti existuje řada netradičních výstav, mezi které patří například návštěva muzea lega, muzea loutek, hraček a cirkusu či muzea panenek a medvídků. Stejně jako dospělé, i děti baví především místa, kde si místo dlouhých odborných výkladů mohou na exponáty sáhnout či si je vyzkoušet. „Díky interaktivní formě si děti budou snáz pamatovat cokoliv, co se naučí. Nejen proto se v současnosti přechází k interaktivním hračkám a hrám,“ uvádí Lukáš Fiala z internetového obchodu s dětským zbožím  Funbaby.cz. „Oblíbené jsou rovněž různé technické herny, kde si mohou děti vyzkoušet nejrůznější fyzikální experimenty,“ dodává Fiala.

  • Prázdniny v korunách stromů

Léto je ideální období, kdy potomky přimět k troše pohybu a fyzické námahy. Existuje ale řada aktivit, u kterých si ani nevšimnou, že jsou celý den v pohybu. Jednou z nich je šplhání do korun stromů. Po republice najdete řadu lanových center, kde děti opatří helmou i jištěním. Bez obav tak můžete své ratolesti pustit do výše několika metrů nad zemí a nechat je při zdolávání lanových překážek rozvíjet sílu i rovnováhu. Obvykle máte navíc na výběr z několika lanových tras různé obtížnosti, takže snadno zabavíte jak menší, tak i starší a zdatnější děti.