Dnes je 20. 06. 2024

Speciální školce Ibsenka chyběla technika pro distanční výuku. Pomohl dar společnosti Bravo Europa

Autor: Redakce
Rubrika: Školství
Čvn 22nd, 2021
0 komentářů

Pandemie koronaviru připravila novou výzvu i pro brněnskou speciální školu a školku Ibsenka. Pedagogové zajišťovali program dětem se zdravotním postižením i při uzavření zařízení. Nákup komunikační techniky pro distanční výuku umožnil finanční dar od společnosti Bravo Europa.

Speciální škola Ibsenka vzdělává žáky s těžším zdravotním postižením. Aktuálně ji navštěvuje 83 žáků základní školy speciální, 61 dětí mateřské školy speciální a 17 žáků praktické školy, která je na úrovni středoškolského vzdělání. V důsledku pandemie onemocnění covid-19 a navazujících vládních opatření byla škola nucena v části školního roku prezenční výuku uzavřít a pokračovat v distanční formě. Ibsence však pro vzdálenou výuku chybělo potřebné technické vybavení. Stát poskytl finanční podporu pro nákup komunikačních zařízení pro pedagogy základních a středních škol, nikoliv však mateřských.

„V minulém roce jsme všichni v celé zemi zažili novou situaci, kdy byly i školy našeho typu nějaký čas z epidemiologických důvodů uzavřeny. Naši pedagogové museli se svými žáky komunikovat všemi možnými formami v rámci distanční výuky. Některé kolegyně připravily pro děti dramatická vystoupení, učily je komunikovat přes alternativní komunikační techniky a pro tyto aktivity ze dne na den potřebovaly k dispozici IT techniku, kterou škola nevlastnila,“ uvedl Petr Hanák, ředitel Mateřské školy speciální, základní školy speciální a praktické školy Ibsenka Brno.

Společnost Bravo Europa se proto rozhodla speciální škole Ibsenka pomoci a věnovala jí finanční dar v hodnotě 50 000 Kč, který byl využit právě na nákup komunikační techniky pro pedagogy speciální mateřské školy. „Ibsenku podporujeme dlouhodobě a vnímáme její unikátní význam v regionu právě pro rozvoj dětí s těžším zdravotním postižením. Rádi jsme jim finančním darem usnadnili nelehkou situaci, která vznikla v důsledku pandemie, a umožnili přechod na distanční výuku i pro nejmenší děti,“ sdělil Eduard Nejezchleb, obchodní ředitel holdingu Bravo Europa, který se specializuje na výrobu a dodávky ucelených řešení plechového zastřešení ve 21 evropských zemích. Společnost letos slaví 10 let působení na českém trhu.

„Spolupráce se společností Bravo Europa je velmi vítaná. Naše škola chce pomoci těm, kteří si to zaslouží, tedy dětem se zdravotním postižením. A protože na zajištění všech potřeb není peněz nikdy dost, jsme moc rádi, že nás Bravo Europa podporuje, že nám pomáhá,“ doplnil ředitel Petr Hanák.

Mateřská škola speciální, základní škola speciální a praktická škola Ibsenka Brno je unikátní svou realizací konceptu bazální stimulace u dětí s těžkým zdravotním postižením. Je držitelem mezinárodního certifikátu pro tuto metodu. Všechna z pěti pracovišť školy disponují speciálně vybaveným prostorem s označením snoezelen, kde se pracuje s dětmi právě formou bazálních stimulací. Škola realizuje koncept ucelené rehabilitace, kdy je využíváno i pozitivního působení zvířat. Škola nabízí širokou paletu dalších intervenčních technik a speciálních přístupů.