Dnes je 2. 02. 2023

Co nám dala karanténa: Zkrášlovací triky pro dobu videohovorů a roušek

Autor: Redakce
Rubrika: Lifestyle
Kvě 18th, 2020
0 komentářů

 Koronavirová pandemie nám kromě řady nepříjemností, omezení a zákazů přinesla i nové dovednosti, a to i v oblasti zkrášlování. Ženy se tak mohly naučit, jak se ideálně nalíčit pro videokonferenci či jak pečovat o pleť zatíženou nošením roušky. A řada z nich se vrhla i na odvážnější líčení očí, aby se jejich obličej v roušce zcela neztratil.

V pondělí 11. května se u nás po řadě týdnů konečně opět otevřela kadeřnictví, kosmetické salóny, manikúry a pedikúry. Během koronavirové pandemie se ovšem mnoho českých žen vrhlo na péči o svou krásu v pohodlí domova. Podle nedávného průzkumu dm drogerie markt jich o sebe svépomocí v uplynulých dvou měsících pečovalo celých 57 procent, a zejména mladé dámy chtějí díky nabytým zkušenostem s domácí péčí pokračovat i nadále. Jaké praktické zkrášlovací triky si ženy díky koronaviru osvojily?

1) Líčení pro videohovory

Pandemie nového koronaviru vrhla velkou část pracujících do režimu práce z domova a novou téměř každodenní pracovní rutinou se staly online videohovory, videoporady a videokonference. „I když pracujete z domova, je dobré udržet si co nejvíce každodenních rituálů, na které si pleť bude zvykat a pozitivně reagovat. Pro dámy to znamená hlavně ranní úpravu pleti a také vlasů. Budete se cítit sebevědomě a svěže. Nejlépe a nejrychleji dosáhnete hezkého vzhledu zaměřením se na sjednocenou pleť pomocí make-upu nebo BB krému a také na upravené zvýrazněné obočí, které dodá základní rám vašemu obličeji,“ říká kosmetička a vizážistka Adéla Komárková.

Je ovšem samozřejmé, že některé dny kompletní make-up a účes zkrátka stíhat nepůjde. Jak se tedy alespoň rychle zkrášlit, třeba před nenadálou videoporadou? „V prvé řadě se zaměřte na rozjasnění očí, aby nepůsobily unaveně. K tomu pomůže správný oční krém a korektor. Jemnými poklepy jej aplikujte a následně můžete lehce zapudrovat. Máte-li oči po ránu opuchlé a oteklé, mám pro vás skvělý tip: dejte si přes noc do lednice dvě lžíce a ráno je přiložte na oči. Tím je ochladíte, podpoříte cirkulaci krve a opuchnutí zmizí,“ radí kosmetička a vizážistka Adéla Komárková. Můžete též použít jasnější oční stíny do vnějšího koutku očí. Na rty použijte lesk nebo balzám, který vaše rty udělá „šťavnatější“, takže přitáhnou více pozornosti od zbytku případných nedokonalostí.

Rychlou úpravu zakončete kvalitní řasenkou pro výraznější pohled. Vyzkoušejte například řasenku trend IT UP 10v1, jež díky svému složení i speciálnímu kartáčku prodlouží řasy už během prvního tahu. Pro ještě hustější a delší řasy naneste před aplikací samotné řasenky bezbarvou podkladovou bázi trend IT UP N°1, která je obalí, oddělí, a navíc také vyživí.

Pokud máte před videokonferencí dostatek času, s make-upem si pohrajte. Video přenos, byť v HD standardu, totiž často působí vybledleji než realita. Při líčení se tak můžete více odvázat a vsadit na sytější barvy, výraznější kontury a více lesku. Nebojte se ani větší vrstvy rozjasňujících pudrů a tvářenek. Co se týče vlasů, zaměřte se hlavně na prameny kolem obličeje nebo ofinu, vlasy na týle stejně nebudou vidět. Při volbě oblečení pamatujte, že pro kameru není vhodná červená, černá a bílá barva ani výrazné vzory. Před začátkem přenosu je nejlepší sama sebe přes kameru na svém počítači zkontrolovat a použít jako zrcadlo, abyste svůj vzhled mohla zhodnotit a případně poupravit.

2) Péče o pleť po delším nošení roušky

Jakkoliv je v boji proti šíření obávaného viru rouška přínosná, pleť uzavřená delší dobu pod vlhnoucí tkaninou příliš nejásá. Vlhké a teplé prostředí je rájem pro množení bakterií, mohou se s větším rizikem objevit vyrážky nebo zhoršit akné. Každodenní péče o pleť tak během pandemie dostala nový rozměr.

Základem je pravidelné důkladné čistění. Nosíte-li roušku například kvůli zaměstnání po delší dobu, čistěte svou pokožku alespoň dvakrát denně, ráno a večer. „Nejprve si umyjte obličej vlažnou vodou a dobře ji vysušte, pak pokračujte kvalitními pleťovými přípravky na čištění pleti a poté pleťovými vodami či toniky. Při dlouhodobém nošení roušky je také velmi vhodné vynechat celoobličejový make-up, abyste svou pleť ještě více nezatěžovali. A nejdůležitější je hydratovat, hydratovat, hydratovat!“ poukazuje kosmetička a vizážistka Adéla Komárková. Nezapomeňte tedy na osvěžení pleti kvalitním hydratačním krémem a dvakrát do měsíce si udělejte poctivý pleťový peeling.

Rozhodně také sáhněte po pleťových maskách. Vyzkoušejte třeba slupovací masku Balea Hautrein pro čistou a zářivou pleť či Balea masku mléko & med podporující regeneraci unavené pleti. Pokud dáváte přednost přírodní kosmetice, doporučujeme pleti dopřát týdenní pleťovou kúru alverde.

3) Výrazné líčení očí a jeho ladění s rouškou

Povinné nošení roušek pro ženy a dívky znamenalo dát vale plnému make-upu, rtěnkám a leskům na rty a zaměřit svou pozornost na to, co zbývá: oči. V dané situaci je totiž ideální čas s jejich líčením více experimentovat.

Svůj pohled můžete rozzářit vhodnými očními stíny, zkuste třeba tekuté oční stíny trend IT UP Ultimate Sparkle, jež vašemu běžnému make-upu dodají jemné zpestření v podobě zlata s růžovo-zeleným leskem. Výsledkem bude neuvěřitelná hra barev, která zaujme každého ve vašem okolí. Anebo sáhněte po paletkách očních stínů s.he stylezone v celé řadě různých odstínů od pastelových přes perleťové až po dokonale matné, takže je můžete dle libosti ladit například s lakem na nehty.

Při výběru barvy očních stínů se hodí zohlednit barvu vašich očí. „Pro modré oči volte hnědé či měděné odstíny s oranžovými podtóny, které podtrhnou hloubku modré barvy. Pro světle modré oči můžete zvolit i tmavě modrou. K očím zeleným se nejlépe hodí odstíny červené a růžové s podtóny do fialové, vínové či kaštanové. Pro hnědé oči můžete volit téměř jakýkoliv odstín, ale chcete-li jim dodat hloubku, vsaďte na chladné tóny. Na léto jsou ovšem krásné i pastelové barvy. A pokud máte oči spíše oříškové, vsaďte na zlatavé a fialové tóny,“ doporučuje kosmetička a vizážistka Adéla Komárková s tím, že pro celodenní nošení je u očních stínů důležité nanést nejprve podkladovou bázi, aby se nerozmazávaly.

Po nalíčení očí věnujte náležitou pozornost i obočí. Jelikož je nyní v kurzu obočí hustší, nepřehánějte to s vytrháváním. Obočí pročešte a následně dotvarujte či dobarvěte tužkou. Přirozeného vzhledu dosáhnete pomocí tekutého fixu s.he stylezone s tříbodovým aplikátorem pro precizní tvarování.