Dnes je 15. 04. 2024

CNG vozy zaujaly firmy i školáky, největší atrakcí akce Green Corridor byla Octavia G-Tec

Autor: Redakce
Rubrika: Auto
Čvc 2nd, 2014
0 komentářů

V rámci akce Green Corridor vyjelo do českých měst 10 automobilů na stlačený zemní plyn (CNG). Obyvatelé Vysokého Mýta, Hradce Králové, Pardubic a Mladé Boleslavi se tak mohli seznámit s tímto šetrným palivem. O testování CNG vozů projevily zájem zejména firmy, pro které CNG představuje ekonomicky výhodnější alternativu oproti benzínu či naftě. Nadšení vyvolala především nová Škoda Octavia G-Tec na stlačený zemní plyn. Akci zaštítil Český plynárenský svaz a společnosti E.ON, Vemex a Pražská plynárenská.

Od 4. do 7. června 2014 se v rámci unikátní osvětové roadshow představily CNG automobily ve čtyřech českých městech. Odborníci zavítali do středních škol, kde v rámci přednášek nabídli žákům možnost seznámit se s tímto alternativním pohonem. Vozidla na stlačený zemní plyn byla představena i široké veřejnosti a zástupcům firem. Největším lákadlem byla možnost vyzkoušet si jízdu CNG vozem na krátké trase. Zájem byl hlavně o jízdu ve zbrusu nové Škodě Octavii G-Tec.

Možnost projet se automobilem na CNG uvítaly zejména firmy, akce se totiž zúčastnila více než stovka společností. Právě ze strany firem je CNG pohon vnímán jako šetrná a především ekonomicky atraktivní alternativa. Velká část společností, které na Green Corridor zavítaly, dokonce plánuje rozšířit firemní flotily o CNG vozidla již v letošním roce,“ uvedl Radek Patera ze společnosti E.ON Energie. „Mezi širokou veřejností zatím není znalost CNG paliva příliš velká. Právě to nám potvrdilo význam těchto osvětových akcí, ve kterých bezesporu plánujeme pokračovat,“ doplnil Patera.