Dnes je 17. 04. 2024

Budimex postaví 74 kilometrů nové dálnice v Západním Pomořansku

Autor: Redakce
Rubrika: Cestování
Bře 5th, 2024
0 komentářů

Stavební společnost Budimex uspěla v tendrech na realizaci pětice úseků nové polské rychlostní silnice S10. Jejich celková délka činí 74 kilometrů. Podle plánu by měla celá dopravní tepna v budoucnu propojit Štětín, Bydhošť, Toruň a vést až do Varšavy.

Hned pětici tendrů na realizaci nových částí rychlostní silnice S10 v Západním Pomořansku získal polský stavební gigant Budimex. Soutěžilo se o úseky mezi Štětínem a městem Piła. V součtu 74 kilometrů nové autostrády by měla firma dokončit do 39 měsíců od podpisu smlouvy.

„S10 bude dvouproudová rychlostní silnice se dvěma jízdními pruhy v každém směru. Její celková délka je plánovaná na celkem 410 kilometrů a měla by vést od Štětína přes Piłu, Bydhošť, Toruň až do Varšavy. Díky této silnici vznikne alternativní dopravní trasa severně od dálnice A2,“ popisuje Diana Zyglewská, tisková mluvčí společnosti Budimex.

První dálniční zakázky by firma ráda začala realizovat i v Česku. Aktuálně se chystá na zahájení prací na D35 mezi Litomyšlí a Džbánovem, kde podala nejvýhodnější nabídku. Zřídila rovněž kanceláře v Trutnově a Žacléři, kde jsou její pracovníci připraveni okamžitě začít realizovat úsek D11 mezi právě Trutnovem a polskou hranicí. Zde však ještě není vítěz soutěže finálně potvrzen.