Dnes je 25. 04. 2024

Brněnský Hub slaví 4. narozeniny. Stále má co do velikosti evropské prvenství

Autor: Redakce
Rubrika: nejčtenější
Dub 2nd, 2019
0 komentářů

Největší v Evropě a druhý největší na světě. Těmito přívlastky se pyšní brněnský Impact Hub, který je součástí stejnojmenné coworkingové sítě. Ve čtvrtek 4. dubna si jeho členové připomenou 4 roky od rozjezdu jihomoravské komunity. Připraven je speciální narozeninový program.

Největší Impact Hub v Evropě

Plně vybavená kancelář, internetová kavárna a podnikatelský inkubátor. Takto by se daly ve zkratce charakterizovat prostory tzv. “hubu”, který sídlí v centru Brna mezi Křenovou ulicí a Vaňkovkou. Díky rozloze 3 450 metrů čtverečních se jedná o největší inspirativní prostor, který by se pod hlavičkou Impact Hub dal v Evropě najít. Ve světovém měřítku ho dokázal předběhnout pouze Impact Hub Seattle.

„Když jsme v Brně na začátku dubna 2015 otvírali, měli jsme na palubě nějakou stovku členů. Do konce roku se jejich počet rozrostl na 300, což z nás právě podle členů komunity udělalo nejrychleji rostoucí Impact Hub na světě. Vloni jsme slavnostně prostor rozšířili a přidali 1700 metrů plochy, tedy jednou tolik, než bylo, čímž jsme se stali největší v Evropě. A teď, po 4 letech, jsme v rámci členské základny skoro na čísle 600,“ vypočítává úspěchy ředitelka brněnského centra Irena Ošťádalová.

Speciální akce

Na narozeninový čtvrtek 4. dubna je v coworkingovém prostoru připraveno několik speciálních akcí. Kdokoliv si v tomto termínu může bezplatně vyzkoušet, jak vlastně takový den v Impact Hubu vypadá. „Všichni, kdo se předem online zaregistrují, mohou přijít nasát atmosféru našeho tvůrčího podnikatelského prostředí. Budou k dispozici komentované prohlídky a členové týmu, kteří budou zodpovídat všechny dotazy. Na programu jsou však i méně tradiční aktivity. V 17 hodin začne procházka Brnem s lidmi bez domova, v rámci které poznají zájemci nejen naše okolí, ale i své město v nových souvislostech. Následovat bude úniková hra Fakescape zaměřená na odhalování fake news a dezinformací,” odhaluje Kristýna Hloušková, brněnská hostitelka a jedna z koordinátorek oslav.

Výroční večer zakončí Impact Hub MashUp, originální formát byznys stand-upu, který vznikl pod taktovkou české coworkingové sítě. Slovo získávají autoři zajímavých nápadů, kteří mají 200 sekund a 10 slidů na představení svého projektu či vize publiku.

Historicky první Impact Hub vznikl v roce 2005 v Londýně jako inkubátor pro sociální inovace a společensky prospěšné podnikání. Koncept velice záhy uchvátil i Tel Aviv, Sao Paolo nebo Amsterdam. V roce 2010 se dostal do České republiky, a to do Prahy. Za 9 let své existence se český Impact Hub rozrostl na více než 1 700 členů s prostory v Praze, Brně i Ostravě. Z původně 4 zakládajících nadšenců je dnes téměř 130členný tým.