Dnes je 24. 02. 2024

TORK SPUSTIL INFORMAČNÍ PLATFORMU BEZPEČNĚ V PRÁCI NA PODPORU VZDĚLÁVACÍCH ZAŘÍZENÍ

Autor: Redakce
Rubrika: nejčtenější
Čvn 4th, 2020
0 komentářů

Společnost Tork v reakci na pandemii nemoci COVID-19 spustila novou informační platformu Bezpečně v práci. Ta si klade za cíl pomoci firmám a klíčovým zaměstnancům starat se o sebe, aby zůstali zdraví. Příručka Tork Bezpečně v práci je internetový zdroj aktuálních hygienických poznatků s doporučeními pro firmy i další instituce. Jakožto světový lídr v profesionální hygieně nabízí Tork zkušenosti a rady založené na desetiletích praxe obohacené o nejnovější doporučení pro veřejné zdraví, aby pomohl školkám, základním a středním školám a také univerzitám zabránit šíření patogenů a ochránit zdraví všech pracovníků, žáků a studentů.

Součástí této snahy je právě i vytvoření manuálu Tork Bezpečně v práci: Příručky pro vzdělávací zařízení v čase COVIDu-19, díky které se školy mohou ujistit, že je jejich úklidový režim správně nastavený, a aby o zajištění bezpečnosti mohli ubezpečit i rodiče a studenty. Rady v příručce Bezpečně v práci jsou v souladu s doporučeními veřejných zdravotnických orgánů, jako je Světová zdravotnická organizace. Tork Bezpečně v práci: Příručka pro vzdělávací zařízení v čase COVIDu-19 zajišťuje úklidovým manažerům ve školách rady a informace pro udržování správné hygieny rukou, čištění povrchů a rozmístění zásobníků hygienických potřeb, což je nyní ve všech veřejných institucích prioritou.

„Vzdělávací instituce jsou pro společnost nepostradatelné a mají klíčovou roli ve vytváření správných hygienických návyků, včetně mytí rukou, už v nejmladším věku. Nyní čelí mimořádné výzvě, protože musejí zajistit dodržování těchto pravidel v době, kdy se znovu otevírají veřejnosti,“ říká Anna Königsonová Koopmansová, marketingová ředitelka společnosti Essity Professional Hygiene. „Tork vytvořil manuál Bezpečně v práci: Příručku pro vzdělávací zařízení v čase COVIDu-19, aby pomohl vzdělávacím institucím vylepšit úklidový režim a vštípit studentům zásady správné hygieny rukou, a aby mohly ubezpečit rodiče, studenty, učitele i další zaměstnance, že školy jsou bezpečné.“

Doporučení z Tork Bezpečně v práci: Příručky pro vzdělávací zařízení v čase COVIDu-19 zahrnují:

  • Zásady správné hygieny rukou pro učitele a studenty, včetně výukových nástrojů pro vštípení těchto dovedností nejmladším dětem.
  • Doporučení a rady rozlišené podle věku pro zlepšení hygieny rukou a připomenutí studentům, jak důležité správné mytí rukou je.
  • Doporučení pro čištění a desinfekci povrchů ve školách na všech stupních, které zabraňuje šíření patogenů.
  • Doporučení pro rozmístění zásobníků hygienických potřeb pro zajištění správné hygieny rukou ve školách na všech stupních.