Dnes je 17. 04. 2024

Beauty trendy na léto 2015? Vystínované rty nebo fialové řasy

Autor: Redakce
Rubrika: Lifestyle
Čvc 2nd, 2015
0 komentářů

Horké slunce, dlouhé dny, teplé noci, vychlazené drinky, osvěžující zmrzliny, dovádění ve vlnách. To je jen zlomek tradičních symbolů léta, které se opakují téměř každý rok. Co se však každé prázdniny mění, jsou beauty trendy. Jaké letos nosit linky? Jaký odstín rtěnky na rty? Nebo snad letos stačí jen poklepat zdravíčko na tváře a protáhnout řasy řasenkou?

Zásadním pravidlem líčení je, bez ohledu na roční dobu či počasí, nosit to, co vám sluší a v čem se cítíte dobře. Pokud trendy velí nosit barvy nebo styly, které nejdou k vaší pleti, vlasům či celkovému naturelu a založení, nemá smysl se do nich nutit za každou cenu. Letošní letní sezona je naštěstí k přirozenosti velmi tolerantní a trendů nabízí tak širokou škálu, že si snad každý najde něco pro sebe. Z čeho si tedy vybrat?

Make-up

U make-upu se letos žádné výrazné módní výstřelky nechystají. V kurzu je tedy stále pěstěný, přirozený a zdravý vzhled s důrazem na to, aby tón make-upu perfektně odpovídal tónu pleti. V létě je tento aspekt ještě důležitější, a to kvůli stupňujícímu se opálení. Docílit ideálního tónu make-upu lze mícháním dvou různých odstínů, nebo lépe, zvolením takového make-upu, který má jemnou texturu a přirozeně se přizpůsobí pleti. Spíše ji jen lehce doladí a nevytvoří na ní barevnou neprostupnou krustu, která bude končit někde v horních partiích krku. Alternativou je pak použití bronzeru či bronzových perel, které opálenou pleť jemně dotónují. “Velmi podstatným aspektem je v případě letního make-upu ochranný faktor, který by měl být ideálně SPF 20. Zároveň by měl být v létě hydratační, nejlépe s integrovaným zvlhčujícím komplexem, protože pleť v letních měsících ztrácí až 30 % své přirozené vlhkosti,” upozorňuje dermatolog MUDr. Tomáš Kampe, odborný konzultant LR Health & Beauty.

Beauty tip: Deluxe podkladová báze SPF 37, fotografie zde

Oční linky a řasy

Letos v létě máte v rámci očního líčení na výběr opravdu mnoho variant. Své oči buď můžete obkroužit klasickými tenoučkými linkami, které jen decentně tuto partii zvýrazní, nebo můžete zvolit retro široké či rozšiřující se linky. Trendy jsou opět také ty, které se jemně protáhnou směrem z oka ven, čímž ho opticky prodlouží a vytvoří sexy vzhled. Dámy, které rády experimentují a provokují, mohou směrem ven protáhnout jak linku horní, tak i spodní, případně silně namalovat pouze spodní linku. Při líčení řas můžete sáhnout po tradičních barvách, které působí přirozeně, tedy černé nebo hnědé, nejlépe pak ve voděodolném provedení. Letos je však trendem volit také barevné řasenky, tedy modré, fialové nebo třeba zelené. Myslete však na zlaté pravidlo – při silnějším líčení očí rty obtáhněte pouze balzámem či jemným leskem. Kouřové oči a sytě rudé či růžové rty působí dohromady příliš vulgárně.

Beauty tip: Voděodolná řasenka pro prodloužení řas, fotografie zde

Rty

Podobně jako je tomu u pleti, i rty jsou v létě kvůli nadměrnému horku, suchu a ostrým slunečním paprskům značně namáhány. V první řadě je tedy důležité je řádně ošetřit, nejlépe nanesením kvalitního balzámu, který zamezí vzniku drobných prasklinek nebo vysušování. Vedle zdravotního hlediska je zde také hledisko estetické – ani precizně nalíčené švestkové či rudé rty nepůsobí pěkně, pokud je patrné, že jsou vysušené a popraskané. Po jejich ošetření se pak můžete směle pustit do líčení – pokud chcete, aby právě tato partie obličeje hrála v líčení prim, sáhněte po trendy fialových, švestkových, oranžových, pastelově růžových či tmavě rudých tónech. Při líčení však myslete na to, že u takto výrazných barev je potřeba rty vymalovat skutečně precizně, a během nošení rtěnku kontrolovat a stále upravovat. Letošní rok je pak také trendy nevykreslovat rty celé jednou barvou. Uprostřed úst začněte tmavším tónem a směrem ke koutkům používejte světlejší odstíny zvolené barvy. U koutků pak nebude tón již téměř patrný. Pokud jako dominantu zvolíte nalíčení očí, potom sáhněte po jemných lescích, tónovaných lescích či třeba těch s jemnými třpytkami, které dodají rtům objem.

Beauty tip: Rtěnka Deluxe High Impact Sensual Rosewood, fotografie zde