Dnes je 15. 06. 2024

Badmintonové hvězdy navštíví SOS dětskou vesničku v Brně. O týden později se v hale Vodova utkají o titul

Autor: Redakce
Rubrika: nejčtenější
Zář 19th, 2017
0 komentářů
Brněnskou SOS dětskou vesničku navštíví badmintonové hvězdy. V hale Vodova se utkají o titul

Jaké to je být profesionálním hráčem badmintonu, to budou mít již tuto středu šanci zjistit děti ze SOS dětské vesničky v Brně. Medláneckou vesničku totiž navštíví nejlepší čeští i světoví badmintonoví hráči. Děti z vesničky i zájemci z řad veřejnosti se s populárním sportem seznámí a vyzkouší si ho na mobilním hřišti. Pravou atmosféru badmintonového turnaje si pak všichni mohou užít na LI-NING Czech Badminton Open, který ve dnech 27. až 30. září hostí hala Vodova.

Sportovní odpoledne neslouží pouze k pobavení a motivaci dětí

Středeční sportovní odpoledne v SOS dětské vesničce je určeno nejen pro její obyvatele. „Děti i dospělí budou mít jedinečnou možnost setkat se osobně s profesionálními hráči badmintonu, učit se od nich, nechat si poradit a třeba si s nimi i zahrát. Zváni jsou tak všichni, které tento sport zaujal,“ říká Marcela Troubilová, regionální ředitelka SOS dětské vesničky pro Jihomoravský kraj. Sportovci budou ve vesničce od 16 hodin, své umění předvedou na speciálním mobilním hřišti.

Zájem o speed badminton v Česku vzrůstá. Rozšířil se i na společenské a sportovní akce
SOS dětské vesničky pomohly o 42 % více dětem než v loňském roce. Náklady se přesto podařilo výrazně snížit

Sportovní akce však neslouží pouze k pobavení a motivaci dětí. Je zároveň pozvánkou na prestižní turnaj LI-NING Czech Badminton Open, který se koná od 27. do 30. září v brněnské hale Vodova. Na turnaj s dotací 17 900 Euro se sjede 320 nejlepších českých a světových badmintonových hráčů. Zájemci tak mohou sportovce, které poznají při středeční návštěvě vesničky, vidět přímo v akci.

Nejmladší SOS dětská vesnička v České republice

SOS dětská vesnička v Brně-Medlánkách je nejmladší vesničkou v České republice. Stavební práce byly zahájeny v létě 2002 a přibližně za rok bylo zkolaudováno deset rodinných domů spolu s administrativním zázemím vesničky. Na konci srpna 2003 ve vesničce přivítali první rodinu. Přímo ve vesničce nyní žije 8 pěstounským rodin, které se starají o 36 dětí. Podpůrné a doprovodné služby ale nabízí také 34 pěstounským rodinám mimo vesničku. V rámci preventivních sociálně aktivizačních služeb SOS Kompas od začátku roku pomohly SOS dětské vesničky v Brně téměř devadesáti rodinám v nouzi. Služeb Domu na půl cesty, který pomáhá mladým dospělým z dětských domovů a pěstounské péče zvládnout vstup do dospělého života, pak aktuálně využívá 13 klientů. Za prvních 8 měsíců letošního roku podpořily SOS dětské vesničky v Brně a okolí celkem 190 dětí.