Dnes je 28. 11. 2022

Aqualand Cup po sedmé: Známí sportovci a děti s handicapem poměří své síly

Autor: Redakce
Rubrika: nejčtenější
Led 16th, 2018
0 komentářů
Známí sportovci a děti s handicapem poměří své síly v rámci sedmého Aqualand Cupu

Pondělí 22. ledna bude v Aqualandu Moravia opět patřit dětem. V rámci již sedmého ročníku Aqualand Cupu se sem sjedou děti ze všech koutů republiky, aby strávily sportovní odpoledne se slavnými brněnskými sportovci. Připraveny jsou týmové soutěže i zábava na atrakcích. Hlavním cílem akce však je posílení sebevědomí sociálně znevýhodněných dětí a jejich propojení s úspěšnými sportovci v roli pozitivních vzorů.

Znevýhodněné děti a sportovci vytvoří týmy

Sportovní den organizovaný Aqualandem Moravia ve spolupráci s Diagnostickým ústavem pro mládež v Brně se každoročně těší velké oblibě. I letos tak do nejmodernějšího českého aquaparku zavítají děti různých věkových kategorií z celé České republiky. Ty vytvoří společně se známými brněnskými sportovci 20 týmů a poměří své síly v několika disciplínách. „Aqualand Cup je určen pro různě znevýhodněné děti, které se kvůli stigmatizaci a předsudkům ocitají na okraji společnosti. Soutěže proto nejsou zaměřeny na výkon, ale prověří spíše schopnost kooperace a tolerance zúčastněných. Nejlepší z týmů pak získá putovní pohár,“ komentuje smysl akce ředitel Aqualandu Moravia Petr Pavlacký a dodává, že loňské prvenství přijedou do aquaparku obhajovat děti s vadami sluchu z Valašského Meziříčí.

Aqualand Cup po šesté: Děti z dětských domovů a známí sportovci ovládnou Aqualand Moravia
Do Aqualandu Moravia přijedou děti z dětských domovů

Motivace a zapojení dětí do zdravého životního stylu

Aqualand Cup, jehož dlouhodobým smyslem je nejen motivování dětí za pomoci pozitivních vzorů, ale také jejich zapojení do aktivního a zdravého životního stylu, podpoří řada významných brněnských sportovních klubů. Děti se tak mohou těšit na setkání s fotbalisty ze Zbrojovky Brno, hokejovými hvězdami Komety Brno, ale i dalšími vrcholovými sportovci z týmů jako jsou Draci Brno, MMcité Brno, Volejbal Brno, Basket Žabiny, KP Brno, VK Královo Pole či Handball Brno. Vzájemné poznávání dětí a sportovců bude navíc pokračovat i po ukončení soutěží a vyhlášení vítězů. Děti se mohou těšit na společný oběd, následně budou mít všichni zúčastnění možnost využít atrakce, které Aqualand Moravia svým návštěvníkům nabízí, a užít si odpočinek i adrenalinové vodní radovánky.