Dnes je 26. 02. 2024

Do Aqualandu Moravia přijedou děti z dětských domovů

Autor: Redakce
Rubrika: nejčtenější
Pro 13th, 2016
0 komentářů

Ve čtvrtek 15. prosince přivítá Aqualand Moravia milou návštěvu. Dorazí 84 dětí z dětských domovů a pěstounských rodin, které si zde užijí vánoční besídku, již pro ně každoročně pořádá ING Bank Fond Nadace Terezy Maxové dětem. Není to přitom letos poprvé, co jihomoravský akvapark děti z různých dětských domovů pohostí – v září pro ně už počtvrté pořádal akci Aqualand Cup.

ING Bank Fond Nadace Terezy Maxové dětem letos vánoční besídku pro děti z dětských domovů a pěstounských rodin organizuje již po jedenácté. Pořadatelé se tentokrát rozhodli vzít děti za spoustou vodních radovánek do nejmodernějšího českého akvaparku Aqualandu Moravia. „Touto vánoční akcí chceme vnést potěšení do dětských srdcí. Vánoční besídkou každoročně uzavíráme výčet akcí, které ING Bank pro děti z dětských domovů připravuje, a to v úzké spolupráci s Nadací Terezy Maxové dětem,“ vysvětluje Jindra Machačová, předsedkyně ING Bank Fondu Nadace Terezy Maxové dětem. Rozvoj a vzdělávání dětí z dětských domovů je jedním z hlavních pilířů společenské odpovědnosti ING Bank, která s Nadací Terezy Maxové dětem úzce spolupracuje již 11 let.

„Možnost podílet se na radosti dětí – obzvlášť těch z dětských domovů – nás nesmírně těší. Dětský smích vždy pohladí na duši,“ říká Petr Pavlacký, ředitel Aqualandu Moravia. Děti se v akvaparku mohou těšit na dobrodružné jízdy po 10 vnitřních tobogánech či se vyřádit v bazénech. „Myslím, že z bazénů se bude malým návštěvníkům líbit hlavně Calimero Pool, kde si mohou užít nekonečnou zábavu na skluzavkách, uspořádat bitvu se stříkacími pistolemi a děly či se pobavit mnohými dalšími atrakcemi. Z tobogánů pak doporučuji sjet si Wild River, na kterém si ve člunu budou připadat jako na divoké řece,“ dodává Pavlacký. Akce se odehraje ve čtvrtek 15. prosince a zúčastní se jí celkem 110 lidí, z toho 84 dětí. Od 14:00 hodin odstartují animační programy a aquagym. Zúčastnit se přitom mohou i běžní návštěvníci.

Jednu návštěvu dětí z dětských domovů, diagnostických ústavů a chráněného bydlení ze všech koutů České republiky zažil letos Aqualand Moravia již v září, kdy hostil už čtvrtý ročník Aqualand Cupu. Při něm si děti nejen zdarma zařádily na atrakcích, ale ještě si i zasoutěžily po boku profesionálních sportovců v deseti zábavných disciplínách.

Nadace Terezy Maxové dětem podporuje děti z dětských domovů a pěstounských rodin již od roku 1997. Znevýhodněným a opuštěným dětem poskytuje všestrannou pomoc a podporu s cílem umožnit jim zdravý a bezpečný život v rodinném prostředí. Nadace od roku 2005 spolupracuje s ING na bázi generálního partnerství, z něhož vzešel ING Bank Fond Nadace Terezy Maxové dětem. Ten pomáhá dětem v náhradní rodinné péči nebo dětských domovech v rozvíjení jejich vzdělání, talentu či volnočasových aktivit. Fond podporuje nejen management, ale i samotní zaměstnanci společnosti.