Dnes je 24. 02. 2024

Adult only hotely: Dovolená bez dětí

Autor: Redakce
Rubrika: Cestování
Kvě 17th, 2018
0 komentářů
Adult only hotely, dovolená bez dětí

Tradiční evropské destinace jsou v létě populární zejména u rodin s dětmi. Ne každý však chce strávit dovolenou ve společnosti dětského křiku. Pro cestovatele, kteří hledají spíše klidnou a nikým nerušenou dovolenou jsou tu proto adult only hotely, jež jsou přístupné pouze pro dospělé. Najít je můžete v oblíbených evropských zemích, ale i na exotických místech.

Adult only hotely patří do kategorie ubytování, kde vás nepřekvapí žádné dětské diskotéky, animační programy nebo atrakce. Vstup sem totiž mají povoleny osoby od 16, případně až od 18 let. „Zájem o tento druh ubytování stoupá zejména u mladých párů, kteří jsou například na líbánkách, nebo u starších cestovatelů. Ve většině případů se jedná o čtyřhvězdičkové nebo pětihvězdičkové hotely,“ upřesňuje Michal Tůma, marketingový ředitel cestovní agentury Invia, a dodává, že vzhledem k odlišné cílové klientele se liší i služby hotelů. Hostům jsou tak k dispozici bary, wellness a fitness centra, kosmetické salony, kluby, ale i speciální animační programy, kurzy vaření nebo hodiny tance.

Dovolená podle koníčků – vyberou si dobrodruzi, rodiny s dětmi i milovníci adrenalinu

Adult only hotely najdete i v klasických evropských destinacích

Hotely určené pouze pro dospělé naleznete v podstatě v každé oblíbené dovolenkové lokalitě. Například Řecko, které patří dlouhodobě k nejvyhledávanějším turistickým cílům, nabízí adult only hotelů hned několik. Navštívit tak můžete například hotel The Island na Krétě určený osobám od 17 let, který potěší své hosty nejen krásným prostředím v blízkosti pláže, ale i bazény, SPA a dalšími výhodami. Další hotel zapovězený dětem mladším 16 let najdete například na Rhodosu. Luxusní dovolenou bez dětského křiku si můžete užít také v Chorvatsku. Sensimar Adriatic Beach Resort umístěný přímo na Makarské riviéře je přístupný dokonce až od 18 let a jeho návštěvníci mohou využít wellness centrum, tenisové kurty nebo se jít pobavit na večerní show.

Tipy na dovolenou:

Kréta, The Island****, 8 dní, letecky, polopenze, od 30 990 Kč, více zde

Chorvatsko, Sensimar Adriatic Beach Resort****, 8 dní, vlastní doprava, all inclusive, od 24 650 Kč, více zde

Pětihvězdičkový luxus si užijete v Egyptě

Egypt a Turecko jsou známé vysokou kvalitou nabízených turistických služeb. Luxusních adult only hotelů zde proto najdete celou řadu. Přímo v Hurghadě naleznete například pětihvězdičkový resort Makadi Spa s šesti bary, wellness centrem i salonem krásy. Turecký Sensimar Side Resort se pak chlubí širokou promenádou podél písečné pláže přímo u hotelu. Ubytovaní hosté se zde mohou zúčastnit také večerních kurzů vaření, ochutnávky vín nebo si zajít do kina. „Mnoho běžných hotelů disponuje též adult only zónami, kde si například i rodiče dětí mohou užít jedno nerušené odpoledne doprovázené masáží či dobrým drinkem,“ doporučuje další variantu Michal Tůma z cestovní agentury Invia, jež je jedničkou v online prodeji dovolených na českém trhu.

Tipy na dovolenou:

Egypt, Makadi Spa*****, 8 dní, letecky, all inclusive, od 22 893 Kč, více zde

Turecko, Sensimar Side Resort & Spa*****, 11 dní, letecky, all inclusive, od 31 613 Kč, více zde

Rodiny s dětmi si letos přilepší. Novinkou je i placená týdenní otcovská dovolená

Exotické resorty myslí nejen na novomanžele

Zajistit si ubytování přístupné pouze dospělým můžete i v případě, že toužíte po exotické dovolené. Tropické ráje, které jsou často cílem novomanželů, totiž adult only hotely nabízejí také. Pětihvězdičkový resort, k němuž patří nákupní a zábavní centrum, tropická zahrada s bazénem, ale například i kasino či minigolf, tak najdete v Dominikánské republice přímo u pláže Playa Bavaro. Ničím nerušenou dovolenou si užijete i v hotelu Kamala Beach na thajském ostrově Phuket. „Hotelové komplexy určené pouze pro dospělé nabízejí i méně tradiční destinace, například Kuba nebo Mexiko. Mexický resort Platinum Yucatan Princess například umožňuje návštěvníkům vyzkoušet si různé vodní sporty, ve večerních hodinách se tu pak pořádají koncerty, vystoupení i trhy,“ doplňuje Michal Tůma z cestovní agentury Invia, která nabízí stovky exotických zájezdů po celý rok.

Tipy na dovolenou:

Dominikánská republika, Luxury Bahia Principe Ambar Blue*****, 8 dní, letecky, all inclusive, od 37 635 Kč, více zde

Thajsko, Kamala Beach Resort****, 15 dní, letecky, all inclusive, od 43 498 Kč, více zde

Mexiko, Platinum Yucatán Princess*****, 9 dní, letecky, all inclusive, od 80 254 Kč, více zde