Dnes je 22. 12. 2024

REMA oslovila všechny významné zaměstnanecké unie a svazy sdružující subjekty s chráněnými pracovními místy

Autor: Redakce
Rubrika: Z trhu
Srp 6th, 2020
0 komentářů

Pokud mají obavy ze ztráty dodávek elektroodpadu určeného k recyklaci a tím i chráněných míst, REMA je připravena jim pomoci. Jeden ze tří největších kolektivních systému při sběru elektroodpadu v ČR – REMA Systém, v těchto dnech kontaktoval představitele všech významných unijních a svazových organizací v ČR, které sdružují subjekty s chráněnými pracovními místy (zaměstnávající zdravotně postižené). 

REMA jim nabídla pomoc týkající se zajištění zakázkové náplně v oblasti zpracování a recyklace elektroodpadů. Chce tak rozptýlit jejich obavy ze ztráty pracovních míst zdravotně postižených lidí na chráněných místech. Ty se objevily v souvislosti s přechodem významného výrobce spotřební elektroniky společnosti Samsung od jednoho kolektivního systému k druhému, což se odehrálo již na začátku roku 2020. Až nyní se ale situace kvůli nestandardním krokům konkurenčního systému, který jednostranně odstoupil od svozu elektroodpadu ze sběrných dvorů měst a obcí do chráněných dílen, vyhrotila.

REMA odmítá „válčit“ podobnými neetickými praktikami, kde se veřejnosti předkládají nepravdivé informace. Za prvé sběrné dvory opravdu plošně nekončí se sběrem elektra značky Samsung, REMA nabídla všem, kdo o to budou stát, jejich odvoz. A konec dodávek chráněným dílnám od jednoho systému neznamená automaticky jejich konec, když druhý nastupující jim nyní nabízí zachování pracovních míst pro zdravotně postižené tím, že tyto dodávky v případě jejich zájmu zajistí sám.           

„Rád bych všechny ubezpečil, že my jako provozovatel kolektivního systému dlouhodobě podporujeme jak znevýhodněné spoluobčany, tak zdravotně postižené. Náš kolektivní systém patří mezi ty, kteří přes 15 let spolupracují právě s chráněnými dílnami zabývajícími se zpracováním a recyklací elektroodpadů. Tyto subjekty tvoří v současnosti pětinu našich zpracovatelských partnerů,“ uvedl generální ředitel společností REMA David Vandrovec

REMA s chráněnými dílnami spolupracuje i v rámci svého projektu Trash Made, který dává vysloužilým výrobkům v podobě šperků a ozdobných předmětů druhý život. Firma chápe svoji podporu zdravotně postiženým jako svoji etickou povinnost.

„Pokud se jakákoli chráněná dílna dostane do problémů s nedostatkem vstupního elektroodpadu či pocítí omezení podpory zpracovatelské a recyklační kapacity, případně jakékoli jiné komplikace, může se na nás přímo nebo prostřednictví zaměstnanecké unie či svazu, kde je sdružena, obrátit,“ dodal Vandrovec.