Dnes je 1. 03. 2024

9 tipů na zážitkové dárky pro celou rodinu: Let balonem či film v 5D

Autor: Redakce
Rubrika: Lifestyle
Pro 10th, 2015
0 komentářů

Mezi tradiční dárky se každoročně řadí elektronika, kosmetika a parfémy. Rok 2015 by však mohl být jedinečným vystoupením z řady těchto opakujících se věcných dárků. Podle průzkumů budou letos Češi kupovat nejvíce dárků na internetu z pohodlí domova. Což jim dává více prostoru zvažovat a přemýšlet o výběru, na rozdíl od přeplněných nákupních center. Zážitkem pak nemusí být jen samotný Štědrý den, může se jím stát i samotný dárek. Zažít nepoznané je možné například při jízdě se psím spřežením, při bungee jumpingu ve dvou, ale i v kině s pěti rozměry. Inspirujte se našimi tipy na zážitkové dárky pro vašeho muže, ženu či celou rodinu. 

Pro muže

Jízda se psím spřežením bude trendem letošní zimy

Zimní dovolenou více než polovina českých turistů tráví na horách. Lyžování a výlety na běžkách mohou být však již několikátou sezonu za sebou nuda, proto by bylo dobré vyzkoušet i něco jiného. To vám může nabídnout jízda se psím spřežením po zasněžených českých horách. Zkuste to a objevte přírodu z nového pohledu – ze saní se zápřahem evropských husky. Zážitek může být určen pro jednotlivce i pro dvě osoby. Za tři hodiny ujedete se psy okolo dvaceti pěti kilometrů.

Pět rozměrů je zcela novým zážitkem

Nekonečné pohádkové vysílání o Vánocích může být pro mužské protějšky zdlouhavé a únavné. Proto je dobré jim jako oddech připravit zábavnou aktivitu, pro kterou se rozhodně nadchnou. „Před Vánoci uvádíme do kin novinku, horor Dracula. Díky pěti rozměrům zažijete bohaté spektrum emocí, které není možné v běžném kinosále vytvořit. Aktuálně nabízíme také dárkové poukazy, které můžete svým blízkým darovat pod vánoční stromeček,“ řekla Martina Jeřábková ze společnosti 5D Cinema Maxim, která provozuje 5D kina po celé České republice. Prostřednictvím 5D kina se stanete součástí příběhu téměř na soukromém promítání, na které mají přístup současně pouze čtyři osoby.

Jezděte obratněji díky škole smyku

Za prvních deset měsíců letošního roku vyšetřovala Policie ČR přes 76 tisíc dopravních nehod, přičemž 64 % z nich bylo zaviněno nesprávným způsobem jízdy. Škola smyku může být pro muže tedy nejen adrenalinovým zážitkem, ale také poučením o ovladatelnosti auta za nepříznivých podmínek a zkouškou krizových situací. V kurzu by neměla chybět ani teoretická výuka a pak vlastní praktická zkouška. Není třeba otálet a investovat do bezpečí svých blízkých prostřednictvím školy smyku už o těchto Vánocích.

Pro ženy

Zažijte Thajsko u vás doma

Po náročných svátcích a na začátku nového roku je vhodné věnovat čas sama sobě. Thajské masáže mohou být tou pravou volbou, neboť jsou prováděny vždy jako celotělové, případně s intenzivnějším zaměřením na konkrétní partii. Masér se soustředí na vaše akupresurní body na povrchu těla. Ty jsou stlačovány, díky čemuž dochází ke zmírnění bolesti a léčbě případných onemocnění. Některé ženy se však nerady odhalují na neznámých místech, proto jim může být návštěva wellness centra či salónu nepříjemná. To však nemusí být překážkou, jelikož dnes jsou v nabídce i masáže, kdy masér vykonává masáž v prostředí vašeho domu. Dopředu je dobré se obeznámit s certifikáty a praxí konkrétního profesionála.

Adrenalinový zážitek pro každou odvážnou ženu

Bungee jumping je obecně považován za bláznivý sport jednotlivců milujících adrenalin. Jak jinak ale více utužit vzájemnou důvěru než společným seskokem z mostu? Jen díky tomu můžete zažít jedinečný stav beztíže, který za jiných podmínek pociťují jen kosmonauti ve vesmíru. Podle statistik navíc není tento sport vůbec nebezpečný. Je bezpečnější než běžná jízda na kole, potápění nebo třeba parašutistika. Obdarujete svou polovičku zážitkem, na který oba do konce života nezapomenete.

Kurzy zdravého vaření

Vánoce jsou obdobím klidu, ale také hojnosti. To se projevuje i na našich stolech, které ve většině domácností přetékají jídlem. Často bohužel nezdravým, plným cukrů. Vede to nejen ke každoročním předsevzetím týkajícím se zdravého stravování a pohybu, ale může to vyústit i ve zdravotní problémy. Proto není na škodu začít se více zajímat o to, co jíme. Módní diety radí vynechávat z jídelníčku například lepek. Diagnostikovanou nesnášenlivost má podle průzkumů však jen zlomek nemocných, ve skutečnosti jich může být až padesátkrát tolik. Hojně se pořádají kurzy vaření bez lepku, mléka i vajec, které jsou nejčastějšími potencionálními alergeny. Naučit se žít o trochu zdravěji a zařadit do jídelníčku nové potraviny nemusí být nikdy na škodu, začněte s tím ještě letos.

Pro rodiny s dětmi

Nekonečná jízda v Aqualandu Moravia

Trávit čas pohromadě mohou rodiny s dětmi v největším českém akvaparku Aqualandu Moravia. Dospělí i děti si mohou užít zábavu na tobogánech a v bazénech. Rodiče ocení wellness či dobré jídlo. Pro děti zase akvapark nabízí každou neděli i saunování pro děti. V sauně je snížená teplota na takovou, která je vhodná i pro citlivý dětský organismus. Nadělit pod stromeček však lze i vstupenku na pestrou Silvestrovskou noc. „Silvestrovský program, který končí až dvě hodiny po silvestrovské půlnoci, nabídne například do deseti večer i jízdu na tobogánech a wellness až do jedenácté hodiny s wellness silvestrovskými ceremoniály. Součást programu budou i taneční vystoupení, soutěže a speciální silvestrovské pokrmy,“ uvedl Dalibor Komárek z Aqualandu Moravia.

Leťte objevovat svět

Celá rodina se může současně kochat z ptačí perspektivy krásnou krajinou. V dnešní době se totiž pořádají lety v balonu i pro více než pro dvě osoby. Největší koše mají kapacitu až deset lidí. Věkem sice nejsou lety nijak omezené, ovšem doporučuje se vzrůst nejméně 120 centimetrů, jelikož koš sám o sobě je vysoký metr deset. Jelikož je zakázané umísťovat na okraj jakékoliv stoličky, ti nejmenší by si tak let neužili. Odrostlejší děti je ale možné vzít bez problémů. Letu není třeba se obávat, vždy je v koši přítomen zkušený pilot. Místo, odkud poletíte, si u některých společností dokonce můžete vybrat zcela sami.

Do divadla za Cimrmany

Divadelní umění sice není pro každého, ovšem Cimrmani jsou českým národním pokladem. Jejich Dlouhý, Široký a Krátkozraký, Dobytí severního pólu nebo Záskok, to zajišťuje zábavný večer pro celou rodinu. Na konci letošního roku bude v premiéře uvedena hra Prodaná nevěsta, tedy původně operní titul převedený do podoby činoherního divadla. Původní opera měla premiéru sice již v roce 1866, i přesto ji Žižkovské divadlo Járy Cimrmana považuje za stále moderní kus díla, u kterého se pobaví celá rodina. Lístky pod stromečkem jistě ocení každý, neboť Jára Cimrman nedostal v roce 2005 v anketě o největšího Čecha velké množství hlasů zcela bezdůvodně. I přesto, že byl z ankety nakonec vyřazen, jeho dílo si můžete připomenout i dnes.