Dnes je 5. 10. 2022

Zútulněte si domov v podzimním stylu! Vsaďte na bytový textil, přírodní dekorace a elektrické krby

Autor: Redakce
Rubrika: Lifestyle
Říj 11th, 2021
0 komentářů

S podzimem přichází období, kdy více času trávíme doma než venku, a proto je nyní nejvyšší čas si svůj domov zútulnit a připravit ho na chladné měsíce. Interiér vizuálně i pocitově zahřejí zemité tóny, stejně tak nešetřete s bytovým textilem. Dopřejte si také dostatek světla – zapojte lampičky, ale i svíčky či elektrická krbová kamna, která vykouzlí tu pravou atmosféru. U dekorací vsaďte na typické podzimní rostliny a přírodniny.

Zatímco září nás ještě potěšilo dozvuky léta, s říjnem už nekompromisně nastoupil podzim, a tak je ideální čas připravit svůj domov na chladnou sezónu. S klesající teplotou a čím dál kratšími dny je důležité vnést si domů útulnost, hřejivost a světlo. „Zatímco na jaře a v létě domovu sluší pestré, svěží barvy a jistá vzdušnost, na podzim a v zimě je dobré prostor zhutnit, aby vás příjemně zabalil. K útulnosti velmi významně pomáhá bytový textil a také teplé barvy. Letos jsou obzvláště trendy zemité odstíny – variace hnědé, zelené, cihlově červená, oranžová –, což jsou zároveň báječné podzimní barvy. Pokud máte rádi textilie s květinovými vzory, nemusíte se jich vzdávat ani na podzim, je však vhodné vybírat tlumenější a teplejší barvy,“ radí dekoratérka Šárka Průšková, jedna z tváří e-shopu Astoreo.cz.

Zahřejte interiér bytovým textilem i elektrickým krbem

Při podzimním zútulňování svého domova tedy určitě nešetřete zmíněným bytovým textilem. Sáhněte po polštářcích, přehozech na křesla a sedačky, k oknům doplňte dlouhé závěsy. Výbornou službu odvedou i kusové koberečky – vybírejte třeba tkané nebo huňaté, po kterých se vám bude dobře chodit. Bytový textil zateplí interiér nejen co do pocitu a atmosféry, ale také reálně, protože fungují tak trochu jako vnitřní izolace.

A vzhledem k tomu, že nastává období dlouhých nocí a často sychravých, šedivých dnů, oceníte doma dostatek světla. Přidejte na lampách, které mohou zároveň posloužit jako krásné dekorace. K opravdu útulné a hřejivé atmosféře vám pak dopomohou elektrické krby. Přinesou do vašeho obýváku kouzlo pravého ohně, ale bez nutnosti budovat komín, nosit náruče polen či čistit saze a samozřejmě s vyšší bezpečností. „Moderní krbová kamna vám s pomocí elektřiny dopřejí efekt reálného ohně kdekoliv a kdykoliv. Můžete je využít jen pro vizuální efekt, anebo si s nimi v interiéru přitopit. A není třeba se obávat vysoké spotřeby elektrické energie, spotřeba je totiž minimální – podle zařízení a vašeho tarifu zhruba 6 až 8 korun za hodinu provozu,“ popisuje Magda Jandová, brand manažerka e-shopu Astoreo.cz, který nabízí pestrou škálu produktů pro útulný domov.

Podzimnímu domovu sluší přírodní dekorace

Obdobně jako krb, jen v menším měřítku a tentokrát i se skutečným ohněm, poslouží svíčky. Ty jsou pro nastávající sezónu jako stvořené. Podtrhnou domácí pohodu, udělají parádu a ty vonné domov krásně provoní. Pořídit si můžete i inovativní svíčky se speciálním dřevěným knotem, které při hoření imitují praskající zvuk hořícího dřeva pro skutečně multi-smyslový zážitek. Pro podzimní čas vybírejte dřevité a kořeněné vůně, třeba hřebíček, skořici, vanilku či santalové dřevo. Můžete si vyrobit i svíčky vlastní, stačí vám k tomu vhodné skleněné nádobky, knoty, vosk – třeba i jeho zbytky z různých jiných svíček, které tak šikovně zrecyklujete – a případně esenciální olej pro navonění.

Pokud rádi tvoříte z přírodnin, vězte, že takové dekorace jsou pro podzimní výzdobu interiéru jako stvořené. „Stačí se projít po venku a určitě najdete spoustu materiálu pro své tvoření nebo jen aranžmá. Skvěle poslouží šišky, kousky kůry, naplavené dřevo, sušené rostliny a plody, kaštany, okrasné dýně, mech. Z šišek si můžete vyrobit ozdobné závěsy jednoduše tak, že je propíchnete silnou jehlou a navléknete na nit, případně je přilepte na přírodní provázek tavnou lepicí pistolí. K výrobě hezkého věnce vám stačí právě přírodniny, lepicí pistole a polystyrenový základ anebo třeba čistě proutěný nezdobený věnec, který si pak dozdobíte dle svého. Pokud potřebujete co nejrychlejší dekoraci, vezměte třeba dřevěný podnos a naaranžujte na něj pár šišek, mech, kaštany, šípky, nějakou tu malou dýni, přidejte svíčku a je to,“ dává tip herečka Lucie Benešová, která výrobu domácích přírodních dekorací přímo zbožňuje. Stejně tak nezapomeňte zkrášlit svůj domov i na podzim květinovými aranžmá. Sáhněte po typických podzimních rostlinách, jako jsou astry, chryzantémy nebo vřesy. Krásnou sezónní kytici si můžete udělat i z barevného listí.

 

Tipy pro podzimní pohodu

Elektrická krbová kamna Ardes

Elektrická krbová kamna ARDES 350 s efektem reálného ohně navodí tu správnou a příjemnou atmosféru. Jsou lehká a díky praktickému madlu a posuvným kolečkům je snadno umístíte, kamkoliv potřebujete. Umožňují nastavení efektu reálného plamene s ohřevem i bez ohřevu. Napájení ze sítě. Koupíte na Astoreo.cz.

Cena: 2199 Kč

Odkaz na produkt zde.

 

 

 

 

 

 

 

 

Svíčka WoodWick Rosewood

Elegantně tvarovaná svíčka provoní váš domov a patentovaný tvar dřevěného knotu z přírodního dřeva Pluswick® Innovation vytváří uklidňující zvuk praskajícího ohně. Směs prémiového parafínu a sójového vosku s vysoce koncentrovanými vůněmi zajišťuje čisté hoření bez nepříjemných zbytků. Koupíte na Astoreo.CZ

Cena: 899 Kč

Odkaz na produkt zde.

 

 

 

 

 

 

 

 

Svíčka v plechovce s vůní hřebíčku a skořice

Vonné svíčky vždy navodí útulnou atmosféru. Pro podzim je ideální hřejivá kořeněná vůně hřebíčku a skořice. Tato vonná svíčka v plechovce značky The Greatest Candle patří mezi nejvíce ekologické přírodní svíčky, jsou vyráběny maximálně šetrně a při hoření neprodukují žádné škodliviny. Doba hoření až 55 hodin. Koupíte na Astoreo.cz.

Cena: 249 Kč

Odkaz na produkt zde.

 

 

 

 

 

 

Hřejivá deka Carla Miss Lucy

Příjemná na dotek, krásně hřejivá a také vysoce odolná deka vám zpříjemní každý chladný večer. Můžete ji využít jako útulný přehoz na postel či pohovku, do kterého se kdykoliv můžete zachumlat. Délka 170 cm, šířka 210 cm. Koupíte na Astoreo.cz.

Cena: 449 Kč

Odkaz na produkt zde.

 

 

 

 

 

 

 

Dekorační dřevěný podnos

Úzký dřevěný podnos je praktickým dekoračním základem do každé domácnosti. Atraktivní vzhled přírodního dřeva skvěle doplní vaše sezónní aranžmá nebo poslouží jako podstavec pro vaše dekorace. Rozměry 41 x 15 x 3 cm. Koupíte na Astoreo.cz.

Cena: 129 Kč

Odkaz na produkt zde.