Dnes je 7. 02. 2023

Značka Tamaris otevírá další prodejnu obuvi v České republice

Autor: Redakce
Rubrika: Z trhu
Dub 8th, 2015
0 komentářů

Tamaris, stylová značka pocházející z německé skupiny Wortmann Group, nabízí stylové boty pro každou příležitost a obchodní koncept systémového partnerství, který má za sebou již dlouhou historii úspěchu. Systémové partnerství Tamaris, které na trhu funguje již více než deset let, je jedním z nejrychleji se rozvíjejícím konceptem v oblasti obuvi. V rámci systémového partnerství je v současnosti provozováno téměř 1 000 oblastí v 32 zemích. Každý týden přitom přibývají nové.

V České republice se skupina Wortmann rovněž snaží proniknout na trh. Nedávno značka dámských bot Tamaris otevřela v obchodním centru Futurum v Hradci Králové již sedmý takzvaný monobrand, tedy specializovaný obchod s jednou značkou obuvi. V rámci této prodejny, která je provozována franšízovým partnerem Top Obuv s. r. o., Tamaris store představuje prodejní plochu o celkové rozloze 68 m². Po osmi letech tak zkušený prodejce obuvi začal spolupracovat s mezinárodně úspěšnou značkou dámských bot, jejichž kolekce jsou navíc k dispozici ve třech multilabel prodejnách společnosti Top Obuv s.r.o.

Značka dámských bot Tamaris nabízí kromě vysoce kvalitních a trendy produktů i jedinečný poměr mezi cenou a výkonem. Mnohotvárná struktura kolekce je však pouze jedním z pilířů úspěchu společnosti. Mezinárodně působící Wortmann Group vyvinula celý balíček opatření pro své maloobchodní partnery včetně marketingových aktivit, vybavení a dalšího příslušenství. Lokální síla systémových partnerů a globální síla Wortmann Group dává konceptu systémového partnerství Tamaris rozhodující konkurenční výhodu.

Pro letošní fiskální rok 2014/2015 společnost Wortmann Group očekává obrat 1 018 milionů EUR (předchozí rok: 1 013 milionů EUR). S objemem 51 800 000 distribuovaných párů v aktuálním fiskálním roce, z čehož 31 800 000 bylo v módním a 20 milionů ve standardním segmentu, Wortmann Group je jedním z největších evropských výrobců bot a obchodní společností. Kromě top značky Tamaris společnost zahrnuje i značku Marco Tozzi, Caprice, Jana a značku bot s. Oliver, které jsou spojeny s asijskou dceřinou společností Novi Footwear. Skupina Wortmann v současné době zaměstnává celkem 1 151 pracovníků v mezinárodním měřítku (v minulém roce 1 092), z čehož 722 má sídlo v Evropě. Po celém světě tak pracuje pro detmoldskou skupinu 30 000 lidí. Kolekce skupiny Wortmann jsou nabízeny ve více než 70 zemích celého světa a více než 15 000 obchodech s obuví.