Dnes je 3. 10. 2023

Zimní trendy 2016: bižuterii ovládl punk, u hodinek vsaďte na odstíny lesních plodů

Autor: Redakce
Rubrika: Lifestyle
Lis 21st, 2016
0 komentářů

Zatímco letní trendy hlásaly v oblasti šperků návrat k devadesátým rokům, v zimě se oživí fenomén punku. Odnímatelné piercingy, nošení jedné náušnice nebo stříbrné řetězy jsou hity zimy 2016/2017. Oproti tomu hodinkám vévodí spíše střídmost a minimalistické modely. Řemínky by měly být v odstínech lesních plodů či s květinovými motivy.

Punk is not dead

Spojovacím prvkem zimních trendů v bižuterii je letos punk. U jeho zrodu stála britská módní návrhářka Vivienne Westwood, která se ho rozhodla nyní oživit. V zimě se proto nebojte být za rebelku s odnímatelnými piercingy v nose i uchu. V kurzu jsou také stříbrné řetězy na krk s velkými oky a ikonický symbol punku – spínací špendlík. Na francouzském Fashion weeku se návrháři nebáli jít do extrémů a modelkám na uši zavěsili dokonce kancelářské sponky. Stejně jako v módě, tak i v bižuterii je populární vrstvení. Na uši, krk i zápěstí si proto neváhejte navrstvit více šperků naráz.

Perly už nejsou záležitostí starších dam

Nesmrtelnou klasikou jsou perly, jejichž majitelka byla vždy považována za dámu. Z toho vznikl předsudek, že tento druh šperku náleží pouze starším ženám. Letošní trendy se postaraly o punkovou revoluci – malé nebo velké perly na krk i zápěstí se nebojte kombinovat s vojenskými či sportovními bundami. I zde je na místě vrstvení – noste vícero perlových náhrdelníků najednou. Vytvoříte tím maximalistický efekt, který podtrhněte pomocí kabátů s jednoduchými střihy.

Ztratila jste náušnici? V zimě budete za hvězdu

Věci, které jsou do páru, se pro nás stávají v případě ztráty jednoho kusu nepoužitelné. Udavatelé módních trendů využili situaci ve prospěch dam, které často ztrácejí své šperky. Letos v zimě je totiž trendy nošení pouze jedné náušnice. Nošení jedné náušnice však stále udržujte v punkovém stylu. „Nebojte se proto sáhnout po extravagantních a masivních modelech – například z peří, dlouhých štrasových kamínků nebo velkých kruhů. Trendy je nošení také pouze jedné perleťové náušnice,” říká Irena Dubovská z klenotnictví Presence.

Letos vám zima být nemusí, šperky oblékněte přes rukávy

Zatímco letní počasí dovoluje ukázat na obdiv veškerou bižuterii, v zimě je to komplikovanější. Dlouhé rukávy totiž často zakryjí zajímavé druhy šperků. Na přehlídce ve Francii se poprvé objevil trend, který v zimě velí nošení náramků, řetízků i prstenů přes oblečení. Největší problém nastal vždy u rukavic, protože právě ony skryly prsteny a řetízky. Letos si masivní prsten, ideálně s nějakým velkým kamenem, a zlaté či plastové náramky oblékněte přes rukavice. Náramky a řemínky se nebojte umístit výš, než je obvyklé. Pokud to jejich tvar umožňuje, noste je nad loktem.

V zimě budou vaše hodinky nepřehlédnutelné  

V oblasti dámských hodinek velí zimní trendy minimalistické modely, masivní ciferníky proto raději odložte na jiné období. Pro letošní zimu je hitem růžové zlato a hodinky v barevných odstínech lesních plodů- tedy fialové, červené a růžové. Stejné barvy vévodí i přehlídkovým molům, takže se nebojte použít stejné odstíny hodinek i výsledného outfitu. Zimní trendy velí ženám, aby se nebály projevit svou osobnost. „Pokud jste veselá a optimistická, zvolte modely hodinek s barevnými řemínky, které mezi studenými zimními barvami vyniknou. Pokud jste naopak rozvážná, sáhněte po vintage modelech s květinovými motivy,” radí Irena Dubovská z klenotnictví Presence a dodává, že motiv květin se může objevovat jak na ciferníku, tak na řemínku.