Dnes je 3. 02. 2023

Závody s příchutí westernu startují už tento víkend, odehraje se tradiční OffROAD Maraton

Autor: Redakce
Rubrika: Auto
Kvě 13th, 2016
0 komentářů

Motorkáři a čtyřkolkáři se sjedou už tuto sobotu do areálu Šiklova mlýna na Vysočině. Odehraje se totiž třetí závod OffROAD Maratonu. Na trať do westernového městečka, která je dlouhá 5,5 kilometrů, vyrazí i auta.

Adrenalin v kombinaci s atmosférou westernu nabízí tradiční akce OffROAD Maraton, která se koná už 14. května v největším přírodním zábavním parku Šiklandu. Začíná se v 7:30 startem čtyřkolek, jejichž závod potrvá celkem tři hodiny. V 11:00 hodin se na trať vydají motorkáři. V obou závodech dospělých pojedou svých 60 minut i starší junioři. Mezi 14:30 a 15:30 předvedou své offroadové umění děti a mladší junioři na jednodušší trati,“ uvedl ředitel závodu Ondřej Nachtigall.

Organizátoři očekávají vysoký počet závodníků. Na startu OffROAD Maratonu se poprvé objeví absolutní vítěz Daniel Galia z RD racing. Lidé se setkají i s dakarskými závodníky Jaroslavem Valtrem či například s Jaroslavem Veselým. „Návštěvníci si ještě před letošním létem mohou užít atmosféru plnou adrenalinu a fandění,“ doplnila Eva Černá z Šiklandu. Lidé se navíc mohou cestou zastavit ve strašidelném zámku DRaxmoor, který je otevřen každý víkend od 10 do 17 hodin. Zámek je součástí Šiklandu a nachází se v nedaleké Dolní Rožínce.

V 16:00 se do pětihodinového boje vydají posádky vozidel všech kategorií. Průběžnému absolutnímu žebříčku letos kralují hlavně buginy, nejrychlejší je zatím Rostislav Plný z RP interier, spolujezdec závodníka Dušana Randýska na letošní Rallye Dakar. Výtečně rozjetou sezónu má i KB System offroad team se speciálem do dvou litrů, který je v celkovém pořadí dle počtu kilometrů na výtečné třetí pozici. Nejsilnější speciály vede OffROAD centrum Jase. Mezi jejich konkurenty se ukáže i žlutý jeep dakarského jezdce Jaroslava Valtra řízený jeho syny Jaroslavem a Michaelem. Pro všechny autaře je Šiklův mlýn poslední prověrkou před 24hodinovkou v Dobřanech, která se jede 18. června.