Dnes je 15. 04. 2024

Zapomněli jste si vzít na dovolenou nabíječku? V tuzemsku si poradíte i bez ní

Autor: Redakce
Rubrika: Cestování
Čvc 25th, 2016
0 komentářů

Léto je časem výletů, kempování a letních festivalů. Co dělat, pokud se nám na dovolené vybije telefon a my jsme si zapomněli přibalit nabíječku? V tuzemsku už to není žádný velký problém. Ať už jsme pod stanem nebo ve městě, pomůžou nám ChargeBoxy.

Na dovolenou i do přírody vyrážíme vybaveni mobilem, navigací, tabletem. Smartphony nám usnadňují mnoho situací, ale za odměnu vyžadují každodenní nabíjení. Donedávna bylo jediným řešením přibalit si do kempu nebo na hudební festival externí nabíječku. Nyní si na desítkách míst v České republice dokážeme elektronická zařízení dobít bez nabíječky a zadarmo.

Když zapomeneme nabíječku, poslouží ChargeBox 

ChargeBoxy jsou dobíjecí kiosky. Ve skříních s uzamykatelnými boxy si lze dobít jakékoliv mobily, tablety, herní konzole, fotoaparáty, MP3 přehrávače i GPS navigace. „Nabíjení je velmi jednoduché a intuitivní, obsluha ChargeBoxu většinu zákazníků dokonce baví. ChargeBoxy ve světě fungují již 8 let a za celou dobu nevznikl ani jeden problém s odcizením telefonu nebo vandalismem. Používáme certifikovanou sejfovou vložku a speciální klíče, které není možné duplikovat,” popisuje fungovaní dobíjecích kiosků Oldřich David, provozovatel ChargeBoxů v České republice.

Dobíjecí kiosky se stále častěji objevují na kulturních a sportovních akcích. Nejčastěji je lze využít v obchodních centrech, na letištích nebo v kempech. „V loňském roce byl ChargeBox společnosti E.ON umístěný v kempu Modřín na Lipně nejvíce využívaným ChargeBoxem v celé republice. Během loňské sezóny od května do září si zde svá zařízení nabilo více než pět tisíc lidí,“ říká Petra Tupá z energetické společnosti E.ON.

Kempování 21. století

V dnešní době již není kempování synonymem pro dovolenou bez novodobých vymožeností. Díky společnosti E.ON mohou lidé v mnoha prázdninových destinacích využít elektrickou energii jak pro svá moderní zařízení, tak pro dopravu. „Na léto máme umístěné ChargeBoxy například v kempech Merkur v Pasohlávkách, Modřín na Lipně nebo v kempu Vranovská pláž. Ve všech těchto kempech mohou návštěvníci vyzkoušet také E.ON e-půjčovny a projet se na elektrokolech, elektroskútrech nebo elektročlunech,“ doplňuje Petra Tupá.

Pokud vyrazíte na výlet mimo kempy, můžete si bezplatně dobít svůj telefon v obchodních centrech v Českých Budějovicích, v Jihlavě nebo v brněnské Olympii, také v Aqualandu Moravia a při delší cestě v odletové hale brněnského letiště. V loňském roce tuto možnost díky společnosti E.ON využilo přes 27 tisíc lidí.