Dnes je 28. 01. 2023

Zájem o poznávací pobyty meziročně vzrostl o 79 %, poptávku Čechů ovlivnil extrémně teplý začátek roku

Autor: Redakce
Rubrika: Cestování
Dub 23rd, 2014
0 komentářů

První kvartál letošního roku se vykazoval nezvykle vysokými průměrnými teplotami, což podle odborníků ovlivnilo i chování zákazníků při výběru dovolené. Poptávka po wellness pobytech a lázních se v období od ledna do března 2014 meziročně zvýšila o 74,6 %, poptávka po poznávacích zájezdech o 79,7 % a v případě rodinných dovolených stoupla o 31 %. Vyplývá to z nejnovějších statistik specializovaného dovolenkového slevového portálu Slevoteka.cz. Lidé podle odborníků využili možnosti cestovat za příjemného počasí už v prvních měsících roku, kdy bývá obvykle ještě chladno a sníh.

Podle aktuálních údajů slevového portálu Slevoteka.cz, které mapují poptávku a chování zákazníků v 1. kvartálu roku 2014, lidé letos v tematické sekci wellness a lázně vyhledávali nejčastěji odpočinek v termálních lázních Podhájská a maďarských termálech Egerszalók. Z poznávacích pobytů a zájezdů je pak nejvíce zaujal zájezd do Paříže s prohlídkou nejznámějších památek. Rodiny s dětmi volily nejčastěji zimní dovolenou na Lipně s akvaparkem, solnými jeskyněmi a skipasem.

„První měsíce letošního roku byly v porovnání s těmi loňskými v poptávce velmi specifické. Lidé byli navnaděni nezvykle příjemným počasím a v důsledku toho se u nich projevil zvýšený zájem po cestování a poznávání. Díky vlídným teplotám totiž mohli letos své cesty uskutečnit třeba už v únoru či březnu. To byla loni v Česku a okolních státech ještě tuhá zima se sněhem. Turistiku či procházky tak lidé nechávali často až na letní měsíce,“ objasnil aktuální trend Lukáš Przybylski ze specializovaného slevového portálu Slevoteka.cz.

Tipy na výlety:

Země Konkrétní výlet
Francie Paříž
Maďarsko Budapešť
Rakousko Alpy
Itálie Toskánsko
Slovensko Velký Meder

Zdroj: Slevoteka.cz