Dnes je 24. 02. 2024

Všechny chutě světa v Galerii Vaňkovka. Do Brna míří putovní festival jídla Yummy Yummy

Autor: Redakce
Rubrika: Lifestyle
Kvě 18th, 2022
0 komentářů

Napříč všemi kontinenty provede milovníky dobrého jídla festival Yummy Yummy, který se uskuteční 21. a 22. května v prost orách u Galerie Vaňkovka. Akce, za kterou stojí pořadatelé Burger Street Festivalu, představí gastronomické speciality i extrémní jídlo.

K nákupnímu centru Galerie Vaňkovka dorazí v rámci festivalu Yummy Yummy patnáct street food makerů, kte ré pořadatelé v ybírali tak, ab y měli návštěvníci příležitost vyzkouše t pochutiny ze všech koutů světa . „ Nabídku jsme se snažili vyvážit. Díky zkušenostem z Burger Street Festivalu jsme samozřejmě nejsilnější v tomto sortimentu, ale tentokrát jsme chtěli dát prostor i jin ým světovým kuchyním,“ vysvětluje princip festivalu organizátor Bedřich Snášel .

Ani burgery tak na festivalu chybět nebudou . Mleté maso zde bude grilovat brněnský Pablo EscoBar, Sborovna či hradečtí Choosy Fresh Choice, kter é doplní koncept Burger Ya. Pers onálně je tento podnik propojený také se značkou Sushi Ya, jež na festival přiveze skvělé japonské sushi . A sijskou linku bude na festivalu dále reprezentovat i brněnské bistro Little Saigon zaměřené na vietnamskou kuchyni , indický sortiment nabídne LAZIZ Indian Street food. Latinskou Ameriku do Brna přiveze Tacos Truck a výrobci sladké smažené specialit y Buenos Churros.

Exotický street food se však dá najít i v Evropě. Brněnští Langosh Brno na festival dovezou čes kou „pouťovou“ klasiku původem z Maďarska. „ Kdo se ale bojí, nebo naopak těší, že dostane obvyklou verzi s česnekem, eidamem a kečupem, bude překvapený. Tyto langoše jsou dokonale o chucené a jejich tvůrci je vyladili do různých stylů,“ vysvětluje Bedřic h Snášel. Největší belgický vývozní artikl – pravé hranolky – pak nabídne brněnský podnik The Immigrant pod vlastní značkou The Immigrant Fries. Domácí kuchyni bude na festivalu reprezentovat především pití. Pivo totiž při vezou z oblíbeného Líšeňského pivovaru, víno dodá bzenecký Vinný dům.

Na festival u se bude mlsat , na své si přijdou i zájemci o extrémní kuchyni

Milovníci sladkého si budou moci pochutnat na ma k r onkách od Judyth Sweet Art nebo na rolovan é zmrzlin ě Easy Rolls , kterou výrobci připravují přímo před zraky návštěvníka. Ten si jen vybere ing redience a zmrzl ina z nich vznikne během pár minut na chladicí desce . Tentýž podnik zároveň nabídne i zapečenou zmrzlinu. Vafle doplněné spoustou sladkých ingrediencí pak budou k dostání u Mona ’ s Sweet Truck.

Pro ty, kteří rádi experimentují, pořadatel é př ichystali stánek se smaženými červy a p ředstaví se i Kimchiclub, jenž jedlíkům nabídne tradiční kvašenou zeleninu oblíben ou v Asii. Na vybraných stáncích bude připraveno pohoštění také pro ty , kdo neholdují masu nebo třeba nemoho u lepek. „ I burgermakeři tr adičně nabídnou vegetariánské burgery a také bezlepkové bulky vhodné pro celiaky,“ uzavírá Bedřich Snášel.

Festival se koná v sobotu 21. a v neděli 22. května vždy od deseti hodin. V sobotu je konec naplánován na 21:0 0, v neděli o hodinu dřív. Vstup je zdarma.