Dnes je 27. 01. 2023

Víkend v akvaparku mohou lidé prožít společně s Římany. Aqualand Moravia chystá pro hosty bohatý program

Autor: Redakce
Rubrika: Cestování
Kvě 12th, 2016
0 komentářů

Víkend s římským vojákem Marcusem a kráskou Aurélií mohou 14. a 15. května zažít návštěvníci jednoho z největších tuzemských akvaparků – Aqualandu Moravia. V místech pod malebnou Pálavou, jejíž dějiny jsou se starověkými Římany spojené, je pro návštěvníky připraven bohatý program včetně soutěží. Děti i dospělí se mohou s Římany v dobových kostýmech též vyfotit. Program končí v sobotu i v neděli až odpoledne klubovým tancem.

Organizátoři program zvolili s odkazem na historii. Aqualand Moravia se rozprostírá na místě někdejších římských lázní, nejstaršího lázeňského zařízení v Česku. „Mluvíme o době ve 2. století před naším letopočtem. Je to dlouhá doba, a proto si v polovině května společně oživíme právě příchod římského lidu na území krásné jižní Moravy,“ říká ředitel Aqualandu Moravia Petr Pavlacký.

Marcus a Aurélie jsou maskoty akvaparku, který na historii v mnohém odkazuje. Lázně jsou ostatně s Římany bytostně spojené. Na jižní Moravě si je ještě před narozením Krista za dob vlády slavného císaře Marca Aurelia mohli užívat už vojáci římské desáté legie, kteří se pod dnešní Pálavou utábořili. Římané do regionu přinesli vyspělou civilizaci. Jejich vojenský tábor obsahoval i několik luxusně vybavených obytných budov s podlahovým vytápěním, které podle odborníků zřejmě sloužily k ubytování významných osobností.

Program v Aqualandu začíná v sobotu v 9:30 hodin v dobových kostýmech. Děti, ale i dospělí se mohou vyfotit s Římany. Následuje Aquagym, soutěže pro děti i dospělé. Poté si návštěvníci mohou zatancovat. Pro děti je připraveno malování s Římany. „Pokračujeme soutěží o drinky pro dospělé. Dále si děti i dospělí mohou zacvičit aquagymnastiku v bazénu. V 17:00 hodin se Římané rozloučí klubovým tancem,“ uvedl Pavlacký.

Kromě mimořádného programu nabízí Aqualand i další tradiční atrakce. Příchozí si mohou za krásného počasí užít posezení či poležení na terase kavárny Coffeeland a vychutnat si tak kávu či dezert při výhledu na Mušovská jezera a Pálavu. Rovněž je možné navštívit Restaurant Imperium, kde si zákazníci mohou zakoupit oběd či svačinu a své gastro zážitky umocnit opět posezením na venkovní terase. „Další skvělé posezení a osvěžení najdou na Pool baru v bazénu Neptun, kde si lidé dopřejí nealko i alkoholické nápoje a míchané koktejly. Nezaměnitelnou atmosféru a odpočinek najdou i v bazénech Relax Pool, Night sky Pool anebo Whirlpool,“ uvedl Pavlacký. Pro milovníky zábavy jsou navíc připraveny tobogány a skluzavky ve vnitřní části areálu.