Dnes je 15. 04. 2024

Více než 260 veteránů se představilo na akci Stredom Európy. Kolona historických vozů byla delší než 13 kilometrů

Autor: Redakce
Rubrika: nejčtenější
Zář 30th, 2020
0 komentářů

Již sedmý ročník akce po názvem Stredom Európy se za přísných hygienických podmínek konal 15. září v okolí Turčianských Teplic. Organizátoři uspořádali akci pro 200 vozů, zájem o událost ale tento počet výrazně převýšil, 60 veteránů se ke třináctikilometrové koloně přidalo spontánně v průběhu dne. 

Hlavním cílem akce je předvést takzvanou spanilou jízdu obyvatelům Turčianských Teplic a blízkého okolí a ukázat všem účastníkům krásy tohoto kraje, a to jak přírody, tak pohostinnosti v obcích. „Jsme nadšení. Ani ve snu nás nenapadlo, že v této době plné omezení vzbudí naše akce znovu takový zájem, a to jak mezi majiteli veteránů, tak mezi diváky. Tolik lidí, kteří nám mávali a zdravili nás, to jsem dlouho neviděl,“ přibližuje Július Piliar, předseda Veterán Klubu Turčianske Teplice, který celou akci zorganizoval.

V rekordně dlouhé koloně se představilo několik opravdu výstavních kusů. Diváci si mohli prohlédnout takové legendy, mezi které patří například prototyp Škody 720, či Indiana 4, zastoupeny byly také značky Chevrolet, Jaguar, Mercedes, Ariel, Austin-Healey, MG, Triumph, Volga, Liaz, CZ, Jawa, Tatra a desítky dalších.

O akci Stredom Európy byl obrovský divácký zájem

Stredom Európy probíhá za podpory mnoha partnerů. Jedním z největších je síť ProfiAuto, jež sdružuje nezávislé autoservisy a prodejce náhradních dílů. „S organizátory akce jsme v kontaktu už řadu let a spolupráci si opravdu užíváme. Tolik nádherných vozů na jedné akci je k vidění jen velmi výjimečně. Velmi nás také těší obrovský divácký zájem, je to opravdu krásný pocit, když tisíce lidí přijdou ocenit krásu starých aut, které už na silnicích jen tak neuvidíte,“ říká Jindřich Krejčí, ředitel projektu ProfiAuto v Česku a na Slovensku.

Výjimečnost akce rovněž potvrzuje Juraj Vojtech ze společnosti AZ Car, která je rovněž jedním z partnerů události už od roku 2018 a sama měla v koloně čtyři firemní vozy. „Před akcí jsme se báli, abychom kapacitu dvou set vozů naplnili. Zájem byl ale tak velký, že desítky vozů se zkrátka do online rezervace už nevešly. Pro příští rok se budeme snažit kapacitu určitě navýšit, protože by byla obrovská škoda přijít o prvotřídní skvosty, které mají o setkání s kolegy zájem,“ uzavírá Vojtech.