Dnes je 3. 03. 2024

Veletrh MBA škol poprvé v Praze. Zájemcům o studium se představí programy z celé republiky

Autor: Redakce
Rubrika: Školství
Bře 20th, 2017
0 komentářů

Ve čtvrtek 30. března 2017 se na Vysoké škole ekonomické v Praze (VŠE) uskuteční vůbec první společný veletrh programů MBA. Akce pod záštitou České asociace MBA (CAMBAS) pomůže návštěvníkům zorientovat se v nabídce na trhu programů MBA v České republice a zároveň nabídne konkrétní informace o možnostech studia akreditovaných programů. Určena je pro zájemce o studium, odbornou i širokou veřejnost.

Veřejné prezentace se zúčastní osm vysokých škol, které v současnosti nabízejí MBA program s prestižní akreditací CAMBAS. Návštěvníci tak budou mít možnost důkladně se zorientovat v nabídce jednotlivých MBA programů a seznámit se s činností nejen pražských institucí, ale také těch z Brna, Ostravy či Mladé Boleslavy. „Při hledání ideálního MBA studia je nutné zohlednit mnoho faktorů. Na veletrhu tak může zájemce o studium jednoduše porovnat nabídky jednotlivých škol z celé republiky, potkat se s lektory a na jednom místě zjistit vše, co k rozhodování potřebuje,“ objasnil přidanou hodnotu veletrhu Martin Novák z BIBS – vysoké školy.

Historicky první veletrh MBA škol si klade za cíl nejen představit jednotlivé studijní programy, ale upozornit chce též na důležitost akreditace a současnou situaci na trhu s MBA programy. Vzdělávání typu MBA totiž není v České republice regulováno a programy MBA jsou poskytovány velkým množstvím nejrůznějších subjektů. Právě akreditace tak může být dle organizátorů akce pro zájemce o studium zárukou kvality daného programu. „Situace na trhu programů MBA v České republice začíná být alarmující. Programy, nebo spíše tituly MBA jsou nabízeny jako zboží, které si se slevou může koupit téměř kdokoli. Zásadně nesouhlasím s degradací této formy celoživotního vzdělávání, a proto se VŠE rozhodla intenzivně zapojit do aktivit České asociace MBA škol a iniciovala první veletrh akreditovaných programů MBA. Věřím, že větší informovanost pomůže nejen zájemcům o manažerské studium, ale rovněž zaměstnavatelům lépe pochopit význam akreditace programů MBA,“ objasnila rektorka VŠE Hana Machková.

Veletrh bude zahájen v 17 hodin ve Vencovského aule, kde bude během celé akce probíhat série přednášek na téma MBA vzdělávání. Návštěvníci se budou moci seznámit s jednotlivými školami a programy v prostorách Vencovského klubu. K zodpovězení jejich otázek budou u svých stánků připraveni představitelé CAMBAS a zástupci vysokých škol. Akce je volně přístupná veřejnosti, bez nutnosti předcházející registrace.

Program veletrhu

30. března 2017, 17 hod., Vencovského aula Vysoké školy ekonomické v Praze

Program

      ·       17.00: prof. Ing. Hana Machková, CSc., rektorka Vysoké školy ekonomické v Praze
Téma:
„Programy MBA a jejich význam v oblasti celoživotního vzdělávání“

  • 17.15: doc. Ing. Karel Havlíček, Ph.D., předseda představenstva Asociace malých a středních podniků a živnostníků ČR
    Téma: „Důležitost manažerského vzdělávání z pohledu malých a středních podniků“
  • 17.30: prof. Ing. Milan Malý, CSc., předseda České asociace MBA škol
    Téma: „Aktivity asociace CAMBAS, podmínky a význam akreditace CAMBAS“
  • 17.50: Ing. Roman Mentlík, prorektor Vysoké školy finanční a správní, a. s.
    Téma: „Stručné představení jednotlivých programů MBA akreditovaných CAMBAS“
  • Diskuze