Dnes je 13. 07. 2024

Vánoce na Modré lince

Autor: Redakce
Rubrika: nejčtenější
Pro 22nd, 2020
0 komentářů

„Vánoce, Vánoce přicházejí,
nebojte přátelé,
Po roce Vánoce, Vánoce přicházejí
a budou veselé?”

Vánoce na lince máme rádi, všechno zpomalí a shon utichne. Máme rádi vánoční atmosféru. Přicházejí PFka od našich spolupracujících organizací a přátel, rádi je čteme a čerpáme z nich inspiraci. To, co se ale nemění, je naše přítomnost na lince. Stále tu jsme od 9 do 21 hodin a posloucháme části Vašich životních příběhů, do kterých nás pustíte, abychom vyslechli, pomohli a možná společně našli novou cestu z Vašeho trápení, kterou jste ještě nezkusili. I o Vánocích jsme tu pro Vás.

Jaké budou u Vás Vánoce?

Budou takové, jaké si je uděláme, když do toho nezasáhnou vnější okolnosti. Je to jako vždycky. Aby něco bylo příjemné a my si to užili, závisí na nás samotných, na našich prioritách, na našich možnostech i potřebných schopnostech vše zrealizovat a také na našich vztazích s blízkými. Někdy to vyjde a někdy i při největší naší snaze se může všechno pokazit. Ale tak je to v našem životě se vším.

Vánoce jako čas k přemýšlení 

Někdy ale tyto svátky mohou být těžké. Do života nám může vstoupit smutek, zklamání a těžké životní etapy. A právě o svátcích, kdy máme možná klid přemýšlet se nám tyto zážitky mohou vracet nebo trápení právě prožíváme, intenzivně a naplno. I tyto pocity patří do našich životů a bohužel je nedokážeme odsunout na jinou dobu, svátky nesvátky. 

Letošní Vánoce určitě budou jiné, možná se nám stane, že neuvidíme všechny svoje blízké nebo přátele, s kterými jsme zvyklí se právě v tuto dobu vídat. Je možné, že z toho budeme rozladění a naštvaní. Možná díky tomu objevíme něco, co nám třeba do teď unikalo, a možná, díky našemu přístupu, prožijeme pěkný čas s našimi blízkými, na který budeme za pár let vzpomínat. 

Nebo mohou letošní Vánoce přinést čas k rozjímání a my můžeme učinit například první krůček k tomu, abychom toto období použili k utřídění myšlenek v sobě samých. A takový duševní úklid se také někdy hodí.