Dnes je 1. 03. 2024

V Praze startuje Majálesový měsíc studentů

Autor: Redakce
Rubrika: nejčtenější
Bře 30th, 2016
0 komentářů

Nejkrásnější studentské období již brzy vypukne. Kandidáti na Krále Majálesu společnými silami 31. března v Praze postaví májku a symbolicky tak zahájí Studentský měsíc, který nabízí nezapomenutelné akce jak pro milovníky hudby, tak i pro zapálené ajťáky, sportovce či romantiky. Vše vyvrcholí 29. dubna hlavním dnem majálesových oslav v Letňanech.

Na rohu pražských ulic Jungmannova a Vodičkova 31. března „vyroste“ již tradiční Majálesová májka. Veřejnosti se při jejím vztyčování poprvé společně představí kandidáti a kandidátky na Krále, respektive Miss Majálesu z pěti největších pražských univerzit. Uchazeči byli zvoleni studenty škol na Královských večírcích již na přelomu února a března.

Úkol kandidátů na Krále Majálesu se zdá být prostý, a to posbírat co nejvíce bodů z bodovaných disciplín. Musejí však také oslovit studenty a získat od nich potřebnou podporu. Poté se stačí už jen připravit na 29. dubna a oslavit zde sladké vítězství. Již teď je však zřejmé, že Prahu opět čeká velmi vyrovnaný souboj, který může rozhodnout sebemenší detail,“ konstatoval jeden z pořadatelů Pražského majálesu Lukáš Dejl.

Své panovníky, Prince a Princeznu Majálesu, si zvolí i pražští žáci středních škol a gymnázií, kteří mají svůj semifinálový večer naplánovaný na pátek 8. dubna v P. M. clubu v Trojické ulici. Tam budou vybráni 3 finalisté z každé kategorie a vítězové korunku získají taktéž 29. dubna. Poté dostanou opět prostor vysokoškolští kandidáti, kteří 12. dubna v Národní technické knihovně pohovoří při Královské debatě na vážná i méně vážná společenská témata.

Kolem králů se ale nebude zdaleka točit všechen majálesový program. Pro milovníky sportu je 21. dubna na fotbalovém stadionu Viktorie Žižkov nachystán UniCup, neboli fotbalová bitva univerzit. Hudebním nadšencům se zase budou líbit akce jako Hudební festival 3. LF UK, iZun Music challenge a Apríles, ale zejména pak Majálesové contesty studentských kapel v Rock Café, které se uskuteční ve středu a čtvrtek 6., resp. 7. dubna,“ vyjmenoval Dejl. Studentské kapely z talentových soutěží Majáles Talents a Nová krev se utkají o účast na Majálesových pódiích.

Novinkou v královských disciplínách je pak LaserGame, která všechny kandidáty čeká v pondělí 25. dubna.

Širší doprovodný program vyvrcholí 29. dubna. Pomyslnou zlatou tečkou je Majálesový průvod, kterého se účastní stovky lidí a více než desítka alegorických vozů. Účastníci průvodu se společně s kandidáty na Krále, Miss, Prince a Princeznu Majálesu sejdou u májky, kterou pokácejí a odvezou do areálu v pražských Letňanech, kde se odehraje hlavní den Majálesových oslav.