Dnes je 25. 07. 2024

V Praze a Olomouci se v půlce března sejdou křesťansky smýšlející podnikatelé. Čeká je mše i debata s odborníky

Autor: Redakce
Rubrika: Z trhu
Bře 9th, 2017
0 komentářů

V Olomouci a v Praze se v polovině března setkají tuzemští křesťansky smýšlející podnikatelé. Tradiční setkání, první v roce 2017, pořádá sdružení křesťanských podnikatelů KOMPAS. Součástí bude mše svatá, přednáška odborníků i prostor pro diskuzi mezi zúčastněnými.

V Česku jedinečné sdružení KOMPAS – Křesťanští Obchodníci, Manažeři, Podnikatelé A Samostatně výdělečné osoby – pořádá setkání svých členů každé tři měsíce. „To první letošní se uskuteční 16. března v Olomouci a o den později pak rovněž v Praze. Program obou setkání je totožný, zahájí je mše svatá, poté následuje beseda s osobností a nakonec odborný blok s tématem networkingu,“ uvedl spoluzakladatel sdružení Jiří Jemelka.

Hlavním hostem, který bude se členy KOMPASu debatovat v Olomouci, bude podnikatel Ján Košturiak, spoluzakladatel IPA Slovakia. Jde o jednu z největší poradenských a školicích organizací v oblasti průmyslového inženýrství. Firma má ambice udávat trendy na slovenském i českém trhu a proniknout i do ostatních evropských zemí. Ján Košturiak se kromě své podnikatelské činnosti snaží působit i veřejně. Píše blog, podílí se na vydávání knih pro křesťany-podnikatele a vystupuje na různých seminářích.

„Při besedě se zaměříme na jeho cestu v podnikání, při které se z něj stal profesionál schopný nabízet individuální řešení pro své zákazníky, a na jeho dovednost budovat tým výkonných lidí. Zajímat nás bude také, zda musel pro svou činnost obětovat něco ze svých křesťanských zásad, jak zvládá rozvíjet svůj duchovní život a zda se mohou světy byznysu a víry v dobrém propojovat,“ popsal obsah besedy Jiří Jemelka.

Hostem na pražském setkání křesťansky smýšlejících podnikatelů pak bude sám spoluzakladatel sdružení Jemelka. Sám vybudoval a řídí společnost, která se věnuje zejména restrukturalizaci a revitalizaci podniků. Mluvit bude například o tom, jaký je jeho žebříček hodnot, vztah k penězům i jak dělí čas mezi práci, rodinu a víru.

O obou setkáních i celém sdružení, které spojuje desítky podnikatelů v Česku, najdete více na www.krestanskypodnikatel.cz.