Dnes je 1. 12. 2022

V Česku vniká první stanový kemp-hotel. Ubytování v přírodě nově nabízí park Šikland

Autor: Redakce
Rubrika: Cestování
Čvn 22nd, 2016
0 komentářů

První stanový kemp-hotel v Česku vzniká v přírodním zábavním parku Šikland na Žďársku. Zájemcům nabízí zážitkové a komfortní ubytování ve spojení s přírodou. Lidé si mohou na léto pronajmout prostorný stan a kempovat v klidném areálu s výhledem na pastviny s koňmi. Návštěvníkům je však navíc k dispozici stravování a další hotelové služby. Díky nízkým nákladům je ubytování ideální jak pro mladé, tak například pro rodiče s dětmi.

Nový kemp-hotel, který stojí přímo v areálu Šiklandu, nabídne v sezoně 70 čtyřlůžkových stanů. Stany jsou prostorné a vysoké, takže se v nich dospělý může i postavit, a jsou opatřeny komfortními matracemi s lůžkovinami. „Stanové kemp-hotely jsou v evropských zemích oblíbenou alternativou klasického ubytování v hotelu, v České republice však taková nabídka dosud chyběla. Samozřejmě výhodou je, že si lidé nemusejí vozit vlastní stan ani jej v areálu namáhavě stavět, což některé rodiny od kempování odrazuje,“ vysvětlila vznik stanového areálu Eva Černá, generální manažerka Šiklandu, který je největším přírodním zábavním parkem v České republice.

Lidé, kteří zvolí ubytování v kempu, mohou využívat všech služeb programu jako hoteloví hosté. Jde například o koupání, stravování, sportovní vyžití a podobně. Výhodou kemp-hotelu Šikland jsou navíc nízké náklady na ubytování. Ceny v čtyřlůžkovém stanu se pohybují už od 250 korun za osobu a noc.

„Předpokládáme, že stanový hotel budou využívat návštěvníci spíše na kratší pobyty, tedy na tři noci až týden. Je to určitě skvělé řešení pro mladé lidi, kteří nechtějí moc utrácet, ale přitom se rádi vyspí na matraci. Nové nabídky rády využijí i rodiny, děti chtějí zážitek ve stanu a rodiče by raději měli zajištěnou stravu a pevné lůžko, což je už nyní standardní vybavení stanu, který jim zapůjčíme,“ uvedla Eva Černá z přírodního zábavního areálu Šikland.

Organizátoři počítají s tím, že pokud bude o kempování velký zájem, v příštím roce služby rozšíří. Kemp bude oplocený a přístup do něj budou mít jen ubytování hosté. Recepce v kempu funguje nonstop, lidé si mohou vybrat i variantu ubytování se stravováním.

Výhody kempování lidé ocení například při čtyřdenním festivalu Léto lásky, který bude Šikland hostit od 11. srpna. V rámci festivalu se chystá i program pro děti Srpnová Pigyáda 2016. Hlavními hvězdami festivalu jsou oblíbené kapely a zpěváci, jako CHINASKI, XINDL X, EWA FARNÁ, MIRO ŽBIRKA, SLZA, MIRAI, EDDIE STOILOW a JELEN.