Dnes je 4. 10. 2022

Unikátní vodní svět pro děti, svištění do kopce a umělá řeka. Jihomoravský Aqualand Moravia se rozroste za několik stovek milionů

Autor: Redakce
Rubrika: nejčtenější
Bře 20th, 2017
0 komentářů

Jihomoravský Aqualand Moravia je už nyní nejmodernější a největší v České republice. Přesto ho v následujících dvou letech čeká velkolepé rozšíření za několik stovek milionů korun. Práce odstartují už letos. Vznikne tak rozsáhlý dětský vodní svět, nový gigantický tobogán, na kterém se bude jezdit i do kopce, či umělá řeka, kterou budou moci návštěvníci využít k cestování po areálu.

Aqualand Moravia v jihomoravských Pasohlávkách navštívilo jen vloni více než 700 tisíc lidí. V porovnání s rokem 2014 je to o celých 40 procent více, díky čemuž je třeba vedle Pražského hradu v desítce nejnavštěvovanějších turistických cílů v Česku. Akvapark přitom dělá vše pro to, aby na špici zůstal. Právě startují práce, díky nimž vznikne další část areálu, inspirovaná nejlepšími parky v Americe, Dubaji či na Kanárských ostrovech. V současné době pracuje zařízení na projektu výstavby a přípravě územního rozvoje.

„V nové části areálu Aqualandu Moravia návštěvníci naleznou vyžití, jež nemá v našich končinách obdoby. Bude jím procházet divoká řeka kombinovaná s pomalou, kterou bude možné využít i třeba pro přepravu z jedné části areálu na druhou. Bude procházet i tunelem,“ popsal jednu z připravovaných „vychytávek“ ředitel Aqualandu Moravia Petr Pavlacký.

Aqualand dostane také zcela nový rozsáhlý areál pro ty nejmenší se speciálními dětskými vodními prvky. Skluzavky a tobogány v jihomoravském akvaparku nyní čítají více než 1,7 kilometru, přesto přibude další gigantická atrakce, která zase potěší dospělé i celé rodiny. „Můžeme prozradit, že bude sjízdná na rodinných raftech a bude zahrnovat nejen jízdu dolů, jak ji známe z běžných atrakcí, ale díky speciálním zabudovaným vodním proudům též směrem do kopce,“ doplnil Pavlacký.

Aqualand Moravia dlouhodobě láká návštěvníky na bazény, které jsou napájeny termální vodou z místního termálního vrtu až z hloubky 1,3 kilometrů, či luxusní wellness pojmenovaný Forum Romanum. První sezonu má za sebou i hotel s výhledem na Pálavu jménem Aqualand Inn za 65 milionů korun. Unikátem je i pool bar, díky němuž si lidé mohou dát vynikající drink, aniž by museli vylézt z bazénu. Celou pětinu návštěvníků přitom tvoří lidé ze Slovenska, další pětina je z Rakouska.