Dnes je 31. 01. 2023

U Shellu se dá tankovat za stejné ceny jako u Tank ONO

Autor: Redakce
Rubrika: Z trhu
Říj 20th, 2015
0 komentářů

Aktuální statistiky ukazují, že plošné ceny pohonných hmot pro členy nákupní aliance Axigon jsou nižší, než na poutačích většiny čerpacích stanic v Česku. Měsíčně stačí natankovat 500 000 litrů anebo se přidat k nákupní alianci Axigon, která sdružuje tisíce malých a středních firem. Ty dohromady v září natankovaly 580 000 litrů pohonných hmot.

Mezi řadou řidičů stále přetrvává představa, že Shell prodává nejdražší pohonné hmoty v ČR. Skutečnost je ale taková, že cenu velmi výrazně ovlivňuje umístění čerpacích stanic. Cena se rovněž značně odlišuje v rámci jednotlivých sítí čerpacích stanic. Na čerpací stanici Shell na Praze 10 například natankujete o korunu levněji než na čerpací stanici Avanti ve Vyškově (29,90 Kč/l vs. 30,90 Kč/l).

Čerpací stanice Shell zpravidla nenajdeme u místních komunikací, ale u dálnic a hlavních silničních tahů, kde všechny čerpací stanice bez rozdílu mívají výrazně vyšší totemové ceny. S tankovacími kartami s takzvanou „plošnou cenou“ se ale i u dálnic dá tankovat za stejné ceny jakou u malé lokální čerpací stanice. Tedy v případě, že máte tu správnou tankovací kartu.

V poslední době naše plošné ceny nafty bývají stejné nebo dokonce nižší než u Tank ONO, který je považován za diskont mezi čerpacími stanicemi. Nyní naši klienti u všech čerpacích stanic Shell, včetně těch u dálnic, tankují za 27,50 korun za litr, “ zdůvodnil Damir Duraković, generální ředitel nákupní aliance Axigon.

Slevy, které jsou jinak dostupné pouze těm největším dopravním společnostem v ČR s měsíční výtočí v řádu stovek tisíc litrů, u Axigonu dostanou i malé firmy bez ohledu na jejich měsíční výtoč, a bez jakýchkoli závazků k minimálním odběrům.