Dnes je 18. 06. 2024

Trendy v erotickém průmyslu v roce 2015: erotické pomůcky umí napodobit kůži i přítomnost druhého člověka

Autor: Redakce
Rubrika: Lifestyle
Pro 14th, 2015
0 komentářů

Erotické pomůcky už dávno nejsou jen vibrátory či venušiny kuličky. Tak jako ve všem, i v erotickém průmyslu jde pokrok neustále dopředu a na trhu se každý rok objevuje řada nových inovativních pomůcek. Výrobci při jejich konstrukci využívají ty nejmodernější technologie i nejnovější materiály. Jejich vzhled je navíc často tak rafinovaný a elegantní, že mohou vystavené na poličce vkusně a zajímavě doplnit interiér ložnice. Jaké novinky si tedy letos nenechat ujít a za co vyměnit nudné a ohrané pomůcky?

Jednu z hlavních inovací představují stále se zdokonalující materiály. Některé z nich dokonce umí věrně napodobit kůži, což potěší především ty, kterým vadí neosobní guma či kov. Nové materiály používané při výrobě navíc nezpůsobují alergie, tak jako například latex. „Příkladem je Cyberskin. Materiál dokonale imituje lidskou kůži. Je jemný a teplý na dotyk, a přitom je pevný a pružný,“ popisuje jednu z novinek Adam Durčák, marketingový ředitel sexshopu Růžový slon.

Vzdálenost v sexu už není překážkou

Moderní technologie pomohly výrobcům vyřešit i další ze zásadních překážek sexu. Vzdálenost. Na trhu se totiž v posledním roce objevilo nepřeberné množství výrobků, které mohou být ovládány na dálku. Je možné tak pořídit vibrátory ovládané přes internet či přes mobilní aplikace. Lze je sladit s rytmem oblíbené hudby i ovládat z druhého konce světa. Ani služební cesta či práce stovky kilometrů od domova tak nemusí znamenat konec vášně a postelových hrátek s partnerem. „Odhadujeme, že v nadcházejících letech se bude sexuální uspokojení stále více přesouvat do virtuální reality. Lidé si budou sami moct s pomocí různých pomůcek či například 3D brýlí navodit pocit partnerské soulože,“ nastiňuje směřování erotického průmyslu Adam Durčák.

Vibrující spodní prádlo či simulace orálního sexu jsou trendy

V současnosti lze na trhu najít téměř vše od vibrátorů různých velikostí, barev a rychlostí přes umělá pozadí až po masážní zařízení. Hitem posledních měsíců se ve světě stala pomůcka simulující orální sex. Novinkou je i elegantní pás Lovearc, který vypadá jako umělecké dílo, ale lze na něj umístit pomocí přísavek řadu erotických pomůcek a pohybem pásu určovat rychlost pohybu. Méně nápadný způsob, jak potěšit tělo i oko, nabízí vibrující spodní prádlo s různými funkcemi. Opravdovým hitem letošního roku je takzvaný Womanizer. Jedná se o velmi nenápadný, lehký a tichý masážní přístroj, který bezkontaktně stimuluje klitoris pomocí tlakových vln. Druhou novinkou na českém trhu je pak vodní vibrátor H2O Drop, který lze využívat kromě postele i ve sprše. Je totiž doplněn o vodní trysku dráždící klitoris.

Na trhu je toho dnes opravdu hodně. Stačí se jen osmělit a něco vyzkoušet. „S pomůckami je to ale jako se vším. Můžete si vybrat něco, co vám nebude vyhovovat, a zbytečně na ně zanevřete. Proto je vždy lepší odhodit stud a přijít se poradit se školeným a profesionálním personálem, který má o všech novinkách na trhu přehled. Může vám tak doporučit, co se nejlépe hodí pro vás,“ doporučuje Durčák.

Napájení pomocí baterií je již minulostí

Kromě nových materiálů a technologií řada zákazníků uvítá změny v napájení různých pomůcek. „Doposud byla většina pomůcek, které vibrovaly, na baterky. Nyní výrobci přišli s vibrátory či vibračními kroužky, které lze nabít přes počítač,“ uzavírá Adam Durčák z českého sexshopu Růžový slon s tím, že příkladem je vibrátor Crave Duet, který vypadá jako USB flash disk, takže nikdo nepozná, co máte do počítače zapojené.