Dnes je 25. 09. 2023

Trash Made již pošesté na Designbloku: představí šperky vzniklé ohýbáním plechů či originální zpracování zátek na víno

Autor: Redakce
Rubrika: nejčtenější
Říj 21st, 2015
0 komentářů

Značka šperků a doplňků z nefunkčních elektrozařízení Trash Made se již pošesté zúčastní mezinárodní přehlídky designu a módy – Designblok 2015, která se letos uskuteční od 22. do 27. října v Praze. Expozice Trash Made na letošním Designbloku představí nové šperky vytvořené technikou lámání a ohýbání plechů z vysloužilých elektrozařízení. Kromě toho uvede novou kolekci knoflíků nebo originální zpracování zátek na víno.

Pro letošní ročník mezinárodní přehlídky Designblok umělkyně Trash Made vytvořily nové šperky, které vznikly lomem a ohybem plechů z vysloužilých elektrozařízení, jako je například myčka či monitor. V rámci projektu Trash Made se bude dále prezentovat nová kolekce knoflíků Lindy Čihařové, která je inspirována oděvním materiálem, a jež bude propojena s módními návrháři.

Kromě nových kolekcí šperků a knoflíků Trash Made představí netradiční zpracování zátek na víno.U této kolekce bude poprvé možné srovnat techniku při zrození stejného produktu. V podání Anny Kozové vzniklo například pojetí minimalistické, pod rukama Lindy Čihařové, která zůstala věrná animálním vzorům a svébytné polohy tlumočníka mezi lidmi a přírodou, zase pojetí výtvarnější,“ uvedla Adéla Zimáčková, koordinátorka projektu Trash Made. Každý výrobek je tedy obrazem toho, kdo vymýšlí a tvoří jeho podobu,“ dodala Zimáčková.

Expozice značky Trash Made bude na letošním Designbloku oproti předchozím ročníkům více zaměřena na užitý design. „Začali jsme pracovat s novými materiály, jako je keramika a kov, které byly samozřejmě původně ukryty pod povrchem vysloužilých elektrozařízení,“ upřesnila Adéla Zimáčková. Podle ní se však smysl letošní kolekce příliš neliší od těch předchozích. „Stále se snažíme, aby celkový koncept umožnil veřejnosti objevit estetický potenciál věcí, které jsou již zdánlivě nepotřebné,“ doplnila Zimáčková.

Jednotlivé návrhy pocházejí od mladých českých designérek a umělkyň – Anny Kozové, Jany Chaklosh a Lindy Čihařové. Letos se na kolekci nejvíce podílela Linda Čihařová, jejíž produkty budou dominantou na pražském Designbloku.

Fotografie nových šperků Trash Made si můžete stáhnout zde.