Dnes je 23. 04. 2024

Trafostanice: Šedá plocha je minulostí, místo ní rozkvetla louka

Autor: Redakce
Rubrika: nejčtenější
Zář 12th, 2018
0 komentářů
Trafostanice: Šedá plocha je minulostí, místo ní rozkvetla louka

Na zdech trafostanice E.ON na Wanklově náměstí v Blansku jsou od pondělí desítky pestrobarevných květů. Ty vznikly pod tahy štětců a barevných sprejů od dětí ze Speciální školy v Blansku, pod dohledem výtvarníků Mariky Zouharové a Jana Pražana.

Originální trafostanice

„Trafostanice pro distribuci elektrické energie jsou součástí veřejného prostoru všude kolem nás. Chceme tento prostor, ve kterém společně žijeme, zlepšit a oživit. Snažíme vytvořit sociální aktivitu v rámci projektu E.ON Smart City, do které zapojujeme obce a města z celého našeho distribučního území. Malujeme společně s umělci, dětmi, důchodci, tělesně postiženými.  Zdi trafostanice v Blansku jsme nabídli dětem ze Speciální školy, se kterou dlouhodobě spolupracujeme. Ruce k dílu jsme přidali i my,“ říká Zdeněk Bauer, předseda představenstva E.ON Distribuce, který se stal i se svými kolegy na chvíli streetartistou.

Konečnou podobu dotvořili společně Marika Zouharová ze Speciální školy v Blansku a výtvarník Jan Pražan www.janprazan.com

Skvělou zkušenost s originálně pomalovanými trafostanicemi mají již v několika dalších městech, např. v Brně, Prostějově, Jihlavě nebo Písku.

Trafostanice v českých městech zdobí malby dětí i seniorů. Na nové výmalbě se pracuje v Oslavanech

 

TS Blansko Marika +Jan TS Blansko pżed 1