Dnes je 3. 03. 2024

Tork nabízí zásobníky s certifikátem uhlíkové neutrality

Autor: Redakce
Rubrika: nejčtenější
Čvn 26th, 2023
0 komentářů

Značka Tork společnosti Essity jako první výrobce v Evropě snižuje a kompenzuje emise uhlíku během celého životního cyklu vybraných zásobníků mýdla, toaletního papíru a ručníků.[1]

Praha, 5. června 2023 – Značka Tork má nyní ve své nabídce zásobníky mýdla, toaletního papíru a ručníků s certifikací uhlíkové neutrality. Dosáhla toho díky snížení a kompenzaci emisí CO2 v celém životním cyklu výrobků – od surovin až do konce jejich životnosti. Sedmadvacet uhlíkově neutrálních zásobníků Tork je vyrobeno za pomoci certifikované obnovitelné elektřiny a zbývající emise jsou kompenzovány prostřednictvím certifikovaných klimatických projektů. Uhlíkově neutrální zásobníky Tork jsou v Evropě[2] v prodeji od května 2023.

Značka Tork je součástí globální společnosti Essity, která se zabývá hygienou a zdravím a klade si vysoké ambice a cíle[3] i v oblasti udržitelnosti. Značka Tork zahrnuje tento udržitelný přístup do svých výrobků a služeb již od svého vzniku v roce 1968.

„Jsme nadšeni, že můžeme nabídnout uhlíkově neutrální řadu zásobníků Tork, které jsou nejen účinné při zajišťování skvělé hygieny, ale také snižují dopad na životní prostředí na naší planetě. Tato nová certifikace pomůže našim zákazníkům naplnit jejich ambice v oblasti udržitelnosti,“ říká Reneé Remijnse, ředitelka komunikace pro udržitelnost ve společnosti Essity.

Společnost Essity již snížila emise uhlíku u 27 zásobníků Tork tím, že k výrobě používá elektřinu z obnovitelných zdrojů. Aby společnost dosáhla uhlíkové neutrality, kompenzuje nyní zbývající emise CO2 prostřednictvím investic do certifikovaných klimatických projektů s ClimatePartner. Vybrané projekty se věnují například dodávkám čisté pitné vody do Kambodži, poskytování úsporných vařičů v Indii a podpoře ochrany lesů v Indonésii.

Všechny zásobníky Tork jsou navrženy s ohledem na udržitelnost. K ní přispívá pestrá škála opatření a chytrých řešení: od použití odolných materiálů a po možnost snížení spotřeby až o 40 % u několika systémů přes nabídku datových senzorů pro zlepšení rutinního čištění až po certifikaci „Easy to Use“ od Švédské asociace pro revmatismus.

[1] S výjimkou náplní. Platí pro zásobníky prodávané na evropském trhu od 1. května.

[2] S výjimkou Francie.

[3] Corporate Knights 2023, Global 100.