Dnes je 20. 07. 2024

Teplé zimní počasí nepřeje zimním sportům, zájem naopak roste o cyklistiku či in-line bruslení

Autor: Redakce
Rubrika: Lifestyle
Led 16th, 2014
0 komentářů

Letošní neobvykle teplé zimní počasí se projevuje na poptávce po sportovním vybavení. Zatímco poptávka po vybavení pro zimní sporty klesá, roste zájem o vybavení pro v zimě méně tradiční sporty, jako je běh, cyklistika nebo in-line bruslení. Ukázaly to prodejní statistiky internetového obchodu Sportobchod.cz. K nejvýraznějšímu poklesu došlo u prodeje ledních bruslí pro rekreační účely. V porovnání s loňskou zimou jich lidé kupují o 42 % méně. In-line brusle naopak zaznamenaly 25% nárůst poptávky.

Vlivem teplého počasí lidé letošní zimu méně provozují zimní sporty. Výrazný propad zaznamenalo především zimní bruslení. Zájem o vybavení pro zimní sporty mírně vzrostl až s povánočními slevami, které jsou v internetovém obchodu Sportobchod.cz na toto zboží přibližně o čtvrtinu vyšší než loňskou zimu. Díky tomu v lednu pořizuje zimní vybavení o 10 % více zákazníků než v prosinci. Letošní zima naopak přeje halovým sportům, ale i sportovním aktivitám, které pro toto roční období nejsou typické.

„Poptávku po vybavení pro zimní sportování vynahrazuje růst poptávky po potřebách pro halové sporty. Například u badmintonu pozorujeme tuto zimu 8% nárůst,“ uvedl Josef Mech, ředitel internetového obchodu Sportobchod.cz. „Zajímavý nárůst sledujeme ale i u sportů, které se v zimě tradičně neprovozují, jako je in-line bruslení nebo cyklistika. V zimě jezdí obvykle na kole jenom profesionální cyklisté, amatéři spíše zřídka,“ doplnil Mech.