Dnes je 31. 01. 2023

Světový den cestovního ruchu: Nejdelší dovolená letos trvala 50 dní, nejvzdálenější cesta byla na Fidži

Autor: Redakce
Rubrika: Cestování
Zář 28th, 2014
0 komentářů

Již po pětatřicáté si lidé 27. září připomínají jako Světový den cestovního ruchu. V souvislosti s tím si Vám dovolujeme zaslat krátký komentář k aktuálním trendům v oblasti poptávky po zájezdech na českém trhu, a to včetně zajímavostí o prodeji dovolených za rok 2014 u cestovní agentury Invia, která je největším prodejcem zájezdů přes internet v České republice.

Komentář: Michal Tůma, marketingový ředitel cestovní agentury Invia, fotografii si můžete stáhnout zde.

Mezi českými turisty roste zájem o netradiční exotické destinace. Stále častěji lidé poptávají pobyty do vzdálených destinací. V letošním roce Invia zprostředkovala svým klientům zájezdy do Francouzské Polynésie, Curacaa, Ekvádoru, na Fidži či do Uzbekistánu. Češi chtějí poznávat nová a neobvyklá místa.

Turisté jsou navíc stále informovanější a své nákupy zájezdů realizují uvážlivěji. Obecně tak dochází k tendenci, že čeští turisté o svých dovolených více přimýšlejí. Věnují větší čas výběru destinace a chtějí si v místě pobytu dopřát kvalitní servis a absolutní komfort.

O větší informovanosti turistů navíc svědčí například skutečnost, že již běžně sledují polohu hotelu pomocí aplikace Google maps. Snaží se tak vytvořit si jasnou představu o okolí budovy, přístupu k pláži a celkovém prostředí hotelu.

Zároveň roste zájem klientů o doplňkové služby hotelů. Mají zájem si připlácet například za výhled na moře, wellness procedury, výlety nebo možnost pozdějšího opuštění pokoje. V minulosti navíc Češi často podceňovali pojištění nebo spoléhali na služby sjednané například v rámci kreditní karty. Tento přístup se významně mění a většina turistů si již uvědomuje potřebu sjednat cestovní pojištění včetně storna zájezdu.

Zajímavosti z prodeje dovolených za rok 2014 u cestovní agentury Invia

Nejdelší dovolená:
délka: 50 dní
destinace: Egypt

Nejvzdálenější dovolená:
vzdálenost: 16 200 km
destinace: Fidži

Nejdražší dovolená:
cena: 623 000 Kč
destinace: Spojené arabské emiráty

Nejdražší dovolená pro skupiny:
cena: 1 562 000 Kč
destinace: Kanárské ostrovy